Шампанське — напій богів!

Шампанське — це напій, без якого неможливо собі уявити жодне свято. Саме ігристе вино є обов’язковим атрибутом на святковому столі кожного з нас — будь то святкування Нового року, Дня народження, ювілею…

На ринку представлений великий вибір ігристих шампанських вин, причому цінові категорії його різні. Доступні для покупки пляшки економ, середнього і преміум класу. Ціна залежить від торгової марки, країни випуску, технології виготовлення, сорту вина.

Рекомендації по вибору шампанського

Для того, щоб насолодитися смаком і ароматом ігристого вина, слід підійти з особливою суворістю до питання вибору напою:

  • уважно вивчіть етикетку. Переконайтеся в тому, що перед вами не винний напій, а ігристе вино. Звичайно, вартість порошкового вина буде значно нижче, але і якість виявиться відповідною. А ось натуральне ігристе вино перед тим, як потрапити до вас на святковий стіл, проходить безліч складних технологічних етапів виробництва. Це збір врожаю, строгий відбір купажу, певна витримка в бочках або пляшках (залежить від технології), попередження осаду за допомогою ремюажу (постійного перевертання пляшок), видалення осаду (дегоржаж), додавання цукру (дозаж) і знову витримка… Тільки після всіх цих етапів ігристе вино потрапляє на ринок і стає доступним кінцевому споживачеві;
  • наявність напису «ігристе вино» замість «шампанське» не говорить про те, що перед вами низькоякісний продукт. Відмінність полягає лише в технології виробництва — для здешевлення собівартості напою в нього додають вуглекислий газ, який прискорює виготовлення вина;
  • обирайте ігристі шампанські вина згідно свого смаку, для цього використовуйте інформацію, зазначену виробником на етикетці. Вино може бути сухим, напівсухим, брют, напівсолодким і солодким. Залежно від надійності і статусу виробника, маркування буває чотирьох категорій – NM, MA, ND і RM. Звертайте увагу на країну, в якій було розлито шампанське, а також на термін придатності напою. Що цікаво, термін придатності — це умовний показник. При дотриманні норм правильного зберігання, напій навіть після закінчення зазначеного виробником терміну експлуатації на протязі багатьох років буде залишатися таким же смачним і якісним. Він не змінить своїх властивостей в результаті довгої витримки;
  • необхідно оцінити зовнішній вигляд пляшки і самого напою в ній. Важливо переконатися в цілісності як пляшки, так і етикетки. На склі не повинно бути відколів і тріщин. Етикетка повинна бути наклеєна охайно. Подивіться на вино на просвіт. Якщо ви помітите на дні осад, тоді сміливо відмовляйтесь від покупки — швидше за все, перед вами порошковий напій або вино, при виробництві якого не була витримана технологія. Має також значення колір вина. Якісне шампанське не може бути безбарвним або насичено-червоним. Натуральні кольори — це золотисті, кремові, рожеві (залежить від сорту вина);
  • не останнє місце у виборі ігристих шампанських вин займає їх вартість. Незважаючи на те, що на полицях магазинів можна зустріти пляшки вартістю від декількох десятків гривень до кількох тисяч доларів, ціна не завжди говорить про якість продукту. Звичайно, не варто ризикувати своїм здоров’ям і купувати найдешевше вино. Але, і супер дорогі елітні напої іноді коштують захмарні суми не завдяки їх винятковій якості, а через дизайнерське оформлення пляшки, додавання в напій золота, шикарну інкрустацію та інше.

Як вживати шампанське правильно

Якщо шампанське буде подано неправильно (в невідповідному посуді, з не поєднаними стравами, дуже теплим або холодним), його винятковий смак і аромат будуть загублені. Головне правило, яке повинен знати кожен поціновувач ігристого вина — напій п’ють виключно охолодженим! Температура повинна становити від 6 до 8 градусів за Цельсієм. Тільки в такому вигляді шампанське зможе повністю розкрити свій смак і аромат.

Для подачі ігристих шампанських вин підходять високі келихи, в яких напій швидко не видихається.

Ідеальною закускою для шампанського виявляться екзотичні фрукти, цитрусові, шоколад, виноград, сир.

Яке б шампанське ви не вибрали, важливо, щоб воно подарувало вам насолоду, було якісним і п’янким, принесло радість і веселощі!