В Кам’янському театрі ім. Лесі Українки відбулася урочиста церемонія нагородження

В театрі ім. Лесі Українки пройшов урочистий захід, присвячений 273-й річниці заснування міста. Разом з Олегом Гапічем – начальником Кам’янської РВА та Максимом Чехутою – головою районної ради привітали всіх присутніх у залі. Очільник міста Андрій Білоусов висловив вдячність почесним громадянам Кам’янського, які зробили вагомий внесок у його розвиток та процвітання. Мер вручив нагрудні знаки «Захисник України» особовому складу військової частини А 7222. За багаторічну сумлінну працю та активну громадську діяльність нагрудним знаком «За заслуги перед містом» I ступеня нагороджено Гурську Марину Гарріївну – директора департаменту муніципальних послуг та регуляторної політики. Почесні Грамоти виконавчого комітету вручив представникам громади, які досягли значних успіхів у професійній чи волонтерській діяльності, проявили патріотизм, відданість справі та високу відповідальність. 

Читати далі

Колекція Музею історії міста Кам’янське поповнилася новими експонатами

Будівельна колекція цегли Музею історії міста Кам’янське останнім часом значно зросла. Зразки цегли та черепиці є своєрідним літописом забудови міста та селищ, розвитку будівельної промисловості на межі ХІХ–ХХ ст. Клейма на будматеріалах доносять до нас прізвища власників фабрик і заводів. Як виявляється, корпуси заводської лікарні, найстарішої в Кам’янському, споруджувалися з цегли, виробленої, зокрема, на заводах купця Григорія Савича Яська, що діяли в с. Мишеловка та Пирогове Київської губ. На спорудженні заводського училища використовувалася цегла, виготовлена на заводах купця, домовласника й відомого громадського діяча Якова Миколайовича Бернера, розташованих на вулицях Великій Васильєвській та Кирилівській у Києві. У Верхньодніпровському повіті Катеринославської губ. діяв цегельний завод поміщика Федора Шишки, що мав торговельні зв’язки з Дніпровським заводом ПРДМТ. На цеглі ставилося клеймо «Ф. Ш.». Подібне клеймо, але «Ш.Ф.», ставив на вироби Шефтель Френкель, власник одного з катеринославських цегельних заводів. Не менш цікаву інформацію подають клейма на зразках черепиці. Дах одного з будинків по старій вул. Запорізькій був вкритий черепицею, виготовленою на заводі С. Н. Гапошкіна. З Верхньодніпровського повіту походить зразок черепиці, виготовленої на отриману позику в своєму рідному селі Саксагань поблизу Кривого Рогу заснував цегельно-черепичний завод, який випускав пресовану цеглу та марсельську черепицю заводі промисловця, селянина за походженням Андрія Івановича Зезуля, що був одним з 12 черепичних та 25 цегельних заводів, відомих у повіті. А. І. Зезуль у 1902 р. за ручного виготовлення. За свою продукцію завод був нагороджений золотою медаллю на одній з промислових виставок.

Читати далі

На всеукраїнському конкурсі Лесі Українки актори з Кам’янського отримали відзнаку «За кращий дует»

У Звягелі, на батьківщині видатної доньки українського народу, відбувся щорічний Всеукраїнський конкурс виконавців художнього слова імені Лесі Українки.

Читати далі

Куди піти: програма культурних заходів у Камʼянському з 12 по 19 липня

Які культурні заходи відвідати у Камʼянському в період з 12 по 19 липня, родповідаємо в нашому матеріалі. 

Основна сцена КЗ «Академічний музично-драматичний театр
ім. Лесі Українки м.Кам’янського» КМР

Читати далі

У Кам’янському відбулося нагородження учасників молодіжного літературного конкурсу

Конкурс організував міський центр плазми крові «Biopharma Plasma», за підтримки міських організацій Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України, а також видавництва «Дружко».

Читати далі

В Музеї історії Камʼянського відкрили фотодокументальну виставку «Україна й українці»

Музей історії Кам’янського спільно з Київським Національним центром народної культури «Музей Івана Гончара» 18 травня презентував фотодокументальну виставку «Україна й українці».

Читати далі

Учні хореографічного відділення мистецької школи №2 Камʼянського стали лауреатами всеукраїнського фестивалю у Дніпрі

30 квітня, у Міжнародний день джазу на сцені Дніпровського академічного театру драми та комедії відбувся фестивальний чемпіонат «Top Fest UA».

Читати далі

Визначено лауреатів регіонального музичного фестивалю «Кам’янська рапсодія»

В Камʼянському завершився регіональний музичний фестиваль виконавської майстерності творчих колективів та виконавців-солістів «Кам’янська рапсодія». 21 квітня у концертній залі Кам’янського фахового музичного коледжу ім. Мирослава Скорика відбулися гала-концерт та нагородження переможців. 

Читати далі