«Новий Курс» Тимошенко змінив формат політики

У п`ятницю, 15 червня, в столиці відбувся національний форум «Новий курс України», ініційований головою політичної партії «Батьківщина» Юлією Тимошенко. У Форумі взяли участь кілька тисяч учасників, серед яких – перший президент України Леонід Кравчук, політики, народні депутати різних скликань, представники церкви, митці, політичні та економічні експерти, дипломати, відомі фахівці у різних галузях: від охорони довкілля до нанотехнологій.

 

Зокрема, на думку політичного експерта Анне Бикової, саме об’єднання на одній платформі громадян з діаметрально протилежними політичними поглядами стала ключовою відзнакою Форуму. Про це експертка написала на своїй сторінці у соцмережі Facebook: «На форумі «Новий курс України» – кілька тисяч людей. Політики, журналісти, блогери, артисти… Тимошенко зробила неможливе: зібрала на цьому майданчику тих, хто в інші часи не сів би за один стіл».

 

Схожу точку зору висловив й інший учасник заходу, політичний експерт Денис Гороховський. Він вважає, що Тимошенко створила новий політичний тренд, оскільки далеко не кожний політик має сили та сміливість запрошувати на свій захід не тільки своїх поплічників, а ще й опонентів. Про це Денис Гороховський зробив допис на своїй сторінці у соцмережі:

 

«Тільки сильний та впевнений у собі політик може запрошувати в гості ідейних опонентів. Хто не може – ті їй навіть не конкуренти. Це було дуже показово. Я навіть не уявляю, щоб, наприклад, Порошенко дозволив поставити йому стільки незручних та раніше неузгоджених питань».

 

Велике враження на експертів справив той факт, що всі вони напередодні форуму отримали особисті іменні запрошення з підписом Юлії Тимошенко. Багато з них ділилися у Фейсбуці світлинами із запрошеннями та давали раду іншим партіям змінювати формати партійних зборів на користь відкритого спілкування.

 

Серед них – голова Інституту публічної політики та консалтингу ІНПОЛІТ Сергій Биков, який назвав проведення форуму «Новий курс України» унікальною ініціативою, на яку не наважився жоден інший кандидат у президенти:

 

«Цей форум – вихід на новий технологічний рівень. Ще ніхто з кандидатів в президенти не ініціював широкого експертного та громадського обговорення стратегії розвитку країни. Цей хід Юлії Тимошенко підтверджує, що вона залишається єдиним стратегічним політиком в Україні».

 

Окремо слід зазначити, що лідерка «Батьківщини» знаходилася на Форумі впродовж усього дня та особисто модерувала усі експерті панелі. Це не залишилося поза увагою учасників форуму та запрошених експертів. Наприклад, політичний експерт Василь Вакаров надав такий коментар з цього приводу:

«Дві речі: присутність лідера (від початку й до завершення Форуму) та участь лідерів громадської думки та експертів зробило цей Форум відмінним від інших, які я відвідував раніше».

 

Зазначимо, що Юлія Тимошенко анонсувала проведення наступного форуму у серпні цього року. Його центральною темою стане обговорення нового економічного курсу країни.