Екс-губернатору Запоріжжя оголосили підозру через декларацію
Колишньому очільнику однієї з Обласних державних адміністрації повідомили про підозру у неподанні декларації та декларуванні недостовірної інформації.
Колишньому очільнику однієї з Обласних державних адміністрації повідомили про підозру у неподанні декларації та декларуванні недостовірної інформації.
Об этом в эфире авторской программы «Кто кому Рабинович» на телеканале «112 Украина» заявил народный депутат Украины, глава политической партии «ОППОЗИЦИОННАЯ ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИЗНЬ» Вадим Рабинович.
<b>Леонід Кучма: 1994 — 2004</b>
З моменту ухвалення Конституції у 1996 році Україна була президентсько-парламентською республікою. Президент тримав в руках всю вертикаль влади. Він формував Уряд і керував країною.
Після «касетного скандалу» і міжнародної ізоляції Президента політичні еліти почали тиснути на Кучму. Опозиція вимагала зменшити вплив Президента на Уряд та надати парламенту контрольну функцію. У грудні 2004 року Верховна Рада схвалила політреформу.
Суть політреформи Леоніда Кучми полягала у перерозподілі повноважень Президента. Глава держави тепер виступав гарантом додержання Конституції і відповідав лише за безпеку, національну оборону і зовнішню політику. Внутрішньою політикою керував Уряд, який формує коаліція в парламенті.
Завданням політреформи було створити систему стримувань і противаг. Щоб жоден Президент не міг узурпувати владу.
<b>Віктор Ющенко: 2005 — 2010</b>
Під кінець президентства у Віктора Ющенка виникла ідея реформувати парламент. Ющенко пропонував створити двопалатний парламент, щоб навічно залишитись в політиці. За його концепцією, всі колишні президенти мали стати довічними членами верхньої палати.
У 2009 році Ющенко вже втратив довіру. А «пенсійний план» легко розкусили в Уряді й парламенті.
Очолювала тоді Уряд Юлія Тимошенко. Вона довела, що сильний Прем’єр з підтримкою Ради – це запорука стабільності держави. Завдяки антикризовій політиці вдалося уникнути дефолту, який міг статися через всесвітню економічну кризу. Уряд Тимошенко не дозволив підняти пенсійний вік, незважаючи на вимоги МВФ. Зарплати, пенсії та стипендії виплачували вчасно. Щоб врятувати країну від кризи, Уряд профінансував підтримку стратегічних галузей. Це дало результат – країна пройшла випробування.
На тлі особистої неприязні до Тимошенко Ющенко зробив усе, щоб наступним президентом став Янукович.
<b>Віктор Янукович: 2010 — 2014</b>
Прийшовши до влади, Віктор Янукович скасував політреформу Кучми і відновив Конституцію 1996 року, повернувши собі максимальні повноваження. Янукович вибудував власну вертикаль. Жодне рішення Кабміну не проходило без його схвалення.
Надмірна концентрація влади в руках Президента і відмова від євроінтеграції вивели людей на протест.
У лютому 2014, після перемоги Революції Гідності, парламент відновив дію Конституції 2004 року. Щоправда, закони виявились «обрізаними». Прогалини законодавства дозволили наступному президентові отримати владу, якій позаздрив би Леонід Кучма.
<b>Петро Порошенко: 2014 – 2019</b>
Петро Порошенко вдало використав запит людей на реформи, щоб розширити свої повноваження. Банкова поширила вплив на Уряд, місцеві адміністрації, силовиків, спецслужби і суди. Та це не допомогло Президенту. За результатами першого туру, Петро Порошенко вдвічі програє Володимиру Зеленському.
<b>Як уникнути післявиборчої кризи</b>
Хто б не став президентом, важливо згадати, що Україна є саме парламентсько-президентською республікою. Президент відповідає за нацбезпеку, оборону і зовнішню політику і гарантує виконання Конституції.
За чинної моделі, державою керує Кабінет Міністрів на чолі з Прем’єр-міністром. Він управляє економікою, соціальною, гуманітарною політикою тощо. А парламент призначає Уряд та контролює владу. Це і є системою стримувань і противаг.
Результат другого туру виборів очевидний. Соціологи прогнозують, що з величезним відривом перемогу здобуде Володимир Зеленський. Без досвіду політичної діяльності, без контактів на зовнішній арені, без навиків управління державою. І в такій ситуації стати балансом такому главі держави може тільки сильний, досвідчений Прем’єр-міністр, випробуваний антикризовий менеджер. Таким може бути Юлія Тимошенко, яка крім досвіду, має і план дій.
Такий прем’єр з’явиться в країні за наслідками парламентських виборів, які відбудуться восени. Пам’ятаєте? — в парламентсько-президентській республіці голову уряду висуває партія, яка перемогла на виборах до Верховної Ради і сформувала коаліцію.
<b>Сергій Биков </b>
<b>Голова аналітичного центру «ІНПОЛІТ»</b>
Спецпроект «Портрети регіонів»: підсумки, зведені дані, порівняльний аналіз між областями
Про це свідчать результати масштабного соціологічного дослідження, проведеного соціологічною групою «Рейтинг». Соціологи опитали 40 тисяч респондентів в усіх регіонах України, похибка склала лише пів відсотка.
“Поки що невідомо, хто потрапляє до другого туру виборів разом із Юлією Тимошенко, яка є безумовним лідером. Ми поставили 4 варіанти пар: Тимошенко-Порошенко, Тимошенко-Бойко, Тимошенко- Гриценко, Тимошенко-Зеленський. І бачимо, що Тимошенко перемагає в усіх парах. У Порошенка і Бойка вона виграє в два рази» — зазначив керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексiй Антипович на прес-конференції в ІА «Інтерфакс».
Опитування проводилось з 16 листопада по 9 грудня 2018 року. У дослідженні, здійсненого за методом особистого інтерв’ю, взяли участь 40 000 респондентів, по 1600 у кожній області України (окрім окупованих територій Криму та Донбасу). Вибірка сформована з урахуванням вікової й гендерної структури кожної області. Похибка на рівні України становить не більше 0.5%.
«Це, безумовно, правильно і важливо. Але мало хто знає, що війна на Сході України разом з анексією Криму триває вже довше, ніж Перша світова – понад 4 роки і 8 місяців. Про неї говорять дедалі менше. За час цієї неоголошеної війни Росії проти нашої держави вбито понад 10 тисяч людей, зокрема 147 дітей; майже 30 тисяч поранених, зокрема 300 дітей; щонайменше 1300 людей вважаються зниклими безвісті; майже 2 мільйони українців є вимушеними переселенцями», — наголосила Юлія Тимошенко.
При цьому лідер «Батьківщини» привернула увагу до того, що окупована територія України є більшою, ніж площа всієї Швейцарії, понад 400 км державного кордону не контролюється урядом. І все це відбувається в Європі. Відбувається у 21-му столітті. Відбувається після закінчення Холодної війни.
«Події у Криму та на Сході України і відповідь на них міжнародного співтовариства є і буде одним з ключових індикаторів здатності або нездатності існуючих безпекових механізмів та інституцій пройти стрес-тест. Війна, яка триває останні чотири роки, показала, що нам складно самим протистояти агресії Росії. РФ повинна прийняти той факт, що СРСР більше не існує, існують нові незалежні держави, які мають право на цю незалежність і суверенітет. А Україна виборола своє право на членство в НАТО і ЄС. Більшість українців бачать своє майбутнє саме там», — зазначила Юлія Тимошенко.
Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровського обласного партосередку.
Перед учасниками акції виступили народний депутат України від ВО «Батьківщина», заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України Вадим Івченко, голова обласної партійної організації, керівник фракції «Батьківщина» в обласній раді Антоніна Ульяхіна, заступник голови облради, лідер партійців Дніпра Мгер Куюмчян, депутат облради Андрій Козар та інші.
«Ми запропонували сьогодні зібратися людям, запропонували депутатам різних рівнів від «Батьківщини», щоб вони звернулися до президента з єдиною вимогою, щоб президент Порошенко став на захист людей, щоб він виконав норму Конституції ст. 106 і наклав вето на ті рішення, які не відповідають Конституції України. На сьогоднішній день у людей фактично немає можливості за ті мізерні зарплати і пенсії жити і оплачувати комунальні послуги.
Сьогодні ми звертаємося до Президента України через голів державних адміністрацій, щоб вони також почали відстоювати інтереси громади», — наголосив у своєму виступі Вадим Івченко.
Про це лідер партії «Батьківщини» Юлія Тимошенко повідомила 24 жовтня на прес-конференції у Вінниці.
Лідер партії «Батьківщина» назвала черговим обманом обіцянку президента Порошенка щодо посилення субсидій. Адже в ухваленому в першому читанні проекті державного бюджету на 2019 рік (за який фракція «Батьківщина» не голосувала) видатки на субсидії на оплату житлово-комунальних послуг передбачені у 1,5 разу менше, ніж цього року.
Юлія Тимошенко підтвердила, що після перемоги на виборах нова влада за лічені тижні знизить вартість газу щонайменше вдвічі. Газу українського видобутку, зазначає лідер партії, цілком вистачить на забезпечення потреб населення за посильною ціною.
Лідер партії «Батьківщина» заявила, що «ніякого дефолту без підвищення ціни на газ не буде», як би сьогодні не намагалися лякати цим прихильники президента, обґрунтовуючи його антинародну політику. А всі, хто брав участь у цих оборудках і завищував ціну на газ для людей, відповідатимуть за Кримінальним кодексом.
Фракція «Батьківщина» закликає скликати позачергову сесію Верховної Ради України, яка має бути присвячена темі необґрунтованого підвищення ціни на газ для населення. Згідно з Конституцією, таке позачергове засідання парламенту може скликати або спікер, або 150 депутатів. Народні депутати від «Батьківщини» вже поставили свої підписи.
Наслідки цього рішення – трагічні. Трагічні насамперед для пересічних українців. Люди і зараз оплачують комунальні послуги з останніх копійок, викроюють останні гривні на армію, натомість влада на простих громадян вішає ще й фальшиві борги. Після чергового подорожчання газу громадян, нездатних сплачувати комірне, стане більше. Більшими стануть і борги.
Влада на чолі з президентом Петром Порошенком свідомо заганяє мільйони українців у бідність та боргову залежність.
Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко вже звернулася до депутатів всіх рівнів – обласних, районних, міських – негайно скликати позачергові сесії і вимагати від президента Порошенка скасувати цей злочин перед людьми, це ще одне необґрунтоване підвищення цін на газ, тарифів на тепло і гарячу воду.
Фракція «Батьківщина» звернулася до голови Верховної Ради Андрія Парубія з вимогою негайно скликати позачергову сесію парламенту. Ми вимагаємо ухвалити постанову про мораторій на підвищення тарифів, яким безпосередньо заборонити уряду чергові протизаконні рішення. Згідно з Конституцією, таке позачергове засідання парламенту може скликати або спікер, або 150 депутатів.
«Батьківщина» у Верховній Раді вже отримала підписні листи. Ми розраховуємо на підтримку усіх небайдужих народних депутатів, які вважають, рішення Кабміну щодо збільшення тарифів потрібно зупинити, а комунальні тарифи виводити на обґрунтований рівень.
Поставити свої підписи можна у будь-який зручний час, 24 годин на добу, в партійному офісі по вул. Турівській, 13.
Народні депутати від «Батьківщини» вже поставили свої підписи.
Якщо хтось з колег народних депутатів з певних причин, перебуваючи в місті Києві, не може під’їхати в офіс партії «Батьківщина», – просимо зголоситися: ми зможемо організувати доставку підписних листів.
Ми повинні скасувати це необґрунтоване і злочинне рішення. Подорожчання газу для громадян не має відбутися.
Щойно відбулася надзвичайна подія. Саме в ці хвилини президент Порошенко дав команду підняти ціну на газ на 23,5%. Це майже ще на чверть. І це рішення Порошенка було виконано.
Це означає, що на новий опалювальний сезон ціна на газ і тарифи на тепло будуть на 23,5% вищі. Для абсолютної більшості людей у країні – це справжній шок. І це ще одна катастрофа, яка заштовхає українців у таку нішу бідності, з якої вийти вже практично буде дуже важко.
Чому відбулося це підняття цін на газ, а як наслідок – тарифів на тепло? Тому що найкращі родовища України вже розібрані корумпованим оточенням Порошенка. І за ті 7 місяців, які залишилися до завершення їх влади, вони, видобуваючи газ із наших власних українських родовищ, хочуть покласти знову на свої офшорні рахунки мільярди. За рахунок кожної української родини.
Цього не можна допустити. Не можна Порошенкові дати так жорстоко поводитися з українцями.
І тому я зараз звертаюся до депутатів всіх рівнів, тому що в такій тяжкій ситуації саме вони зобов’язані стати на захист людей, які їх обирали. Я закликаю всіх депутатів всіх рівнів – обласних, районних, міських – негайно скликати позачергові сесії і звернутися до президента Порошенка негайно скасувати цей злочин перед людьми, це ще одне необґрунтоване підвищення цін на газ і тарифів на тепло.
Я також прямо звертаюся до спікера парламенту пана Парубія, а також до депутатів Верховної Ради: негайно ініціювати скликання позачергової сесії для того, щоб розглянути це питання і зупинити це жорстоке поводження з людьми. Якщо зараз депутати, всі політичні сили не прореагують на це, зроблять вигляд, що нічого не відбувається, – більшість родин просто нездатні будуть пережити цю зиму.
І паралельно з цим ще скасовуються субсидії, які багато людей отримували в попередні роки. Скасовуються субсидії, навіть якщо одна особа з родини виїхала працювати за кордон, навіть якщо вони десь там комусь перерахували пенсії. І оце масове скасування субсидій – це ще один удар по українцях. Відбувається так, як я і попереджала: що спочатку задеруть ціни на газ і тепло, а потім поскасовують субсидії, які були просто тимчасовим знеболюючим засобом.
Я також хочу повідомити, що коли ця влада на чолі з президентом буде усунута шляхом демократичних виборів через 7 місяців, я гарантую вам, що тарифи на газ і на тепло будуть мінімум вдвічі зменшені, мінімум! А то, можливо, ще і в два з половиною рази. Тому що зараз це спонтанне підвищення цін на газ взагалі перейшло всі межі. І кожен, кожен, хто брав участь в злочинному, необґрунтованому підвищенні тарифів на газ і на тепло, буде за це відповідати за Кримінальним кодексом. Нікому це не зійде з рук!
Я зараз прямо звертаюся до президента. Припиніть цей геноцид по відношенню до українського народу. Зупиніться в своїй жадібності заробляти гроші на людському горі!
Юлія Тимошенко, лідер «Батьківщини»
• Пол Манафорт просував на Заході маячню про начебто прозахідність Януковича.