Не створюйте ілюзію тепла та контролюйте стан шкіри: як вберегтися від переохолодження

В Україні триває період морозів, які завтра посиляться, вночі місцями буде -14°…-17°. В неділю потеплішає, але зима продовжується і нас чекають нові хвилі холодів. Вони можуть застати будь-де, в найнеочікуваніший час. Тому треба бути правильно підготовленими.

Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Центр громадського здоров’я України.

В умовах війни, коли цивільне населення змушене проводити значну частину доби в холодних підвалах і сховищах, підвищується ризик отримати переохолодження. Воно виникає тоді, коли температура тіла людини опускається нижче нормальної 36,6 °C до критичних для життя показників. Небезпечне також перемерзання, яке може викликати захворювання.

Як вберегти свій організм під час морозів:

1. Обирайте багатошаровий та просторий одяг з натуральних чи спеціальних матеріалів. Зимовий одяг в ідеалі має складатися з трьох шарів: білизни (спіднє, колготки, шкарпетки, термобілизна), середнього шару (светр, кофта) та верхнього одягу (куртка, штани, шарф, шапка й рукавички). Кінцівки й голова мають бути закритими, адже через долоні й голову ви втрачаєте багато тепла. Подбайте, щоб взуття було з товстою підошвою.

2. Не носіть металеві прикраси. Метал швидко охолоджується, тому його контакт зі шкірою може призводити до обмороження деяких ділянок шкіри або холодових травм.

3. Рухайтесь, щоб не мерзнути. Якщо ви довго чекаєте на транспорт на зупинці, на зелене світло світлофора, не стійте на місці. Можна підстрибувати, ходити на місці, зробити кілька простих вправ. Рухи допоможуть прискорити кровообіг, а отже, й зігрітися.

4. Візьміть із собою термос з чаєм. Якщо ви йдете у морозну погоду на прогулянку, подбайте про напій, який зігріє. Наголосимо, що алкоголь не зігріває! Вживання алкогольних напоїв створює ілюзію тепла й водночас призводить до його втрати.

5. Перед виходом на вулицю поїжте. Щоб підтримувати нормальну температуру тіла взимку, наш організм потребує більше енергії, а поповнити її можна, споживаючи поживну й теплу їжу.

6. Відчули печіння на шкірі — шукайте, де зігрітися. Сильне почервоніння та печіння шкіри може бути ознакою обмороження. Якщо ви помітили у себе або в людини поряд почервоніння щік, рук, ніг або відчули печіння, зайдіть у будь-яке тепле місце.

Джерело: 056.ua