НЕК «Укренерго» повідомляє, що його фахівці повернули електропостачання близько 70% споживачів у низці областей центрального регіону і підготували високовольтні лінії для підключення в західному і дніпровському регіонах, повідомила пресслужба компанії ввечері 17 листопада.
«На деокупованій Херсонщині ремонтні бригади «Укренерго» спільно із саперами обстежують високовольтні лінії. На жаль, там швидкість робіт стримує щільно замінована територія», – йдеться в повідомленні.
У компанії зауважили, що лише 15 листопада російські ракети пошкодили 15 енергооб’єктів, через це не працюють тисячі кілометрів магістральних високовольтних ліній.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
Британська розвідка розповіла, чому Росія продовжує завдавати ударів по українській інфраструктурі
«Ця інфраструктура необхідна для видачі електроенергії з електростанцій та передачі з західних регіонів на схід, тобто по всій країні. Більше ніж 1000 фахівців «Укренерго» 24/7 працюють над відновленням енергосистеми, латають те, що можна залатати і замінюють те, що можна замінити», – повідомили у компанії.
При цьому, щоб утримати стабільну роботу енергосистеми в таких умовах й уникнути більших аварій, оператор змушений вдаватися до обмежень споживання – до 40% у країні. Графіки на сьогодні застосовані по всій Україні.
«Укренерго» також попереджає, що з кожною наступною атакою на енергооб’єкти України вимкнення світла можуть тривати довше.
Читайте також: ISW: у масованій атаці Росія, ймовірно, використала значну частину залишків високоточної зброї
15 листопада російські військові завдали одного з найбільших ударів по українській інфраструктурі за весь час повномасштабного вторгнення. Менший обсяг мала ракетна атака 17 листопада, але за числом загиблих і поранених цивільних обстріли, що відбулися в четвер, перевершили вівторкові.
За даними ЗСУ, Росія 15 листопада випустила понад 90 ракет з півночі Каспійського моря, з Ростовської області та з акваторії Чорного моря. Більшість ракет збили українські сили протиповітряної оборони. До цієї масованої атаки Росія залучила 14 літаків-ракетоносців стратегічної авіації Ту-95, кораблі Чорноморського флоту Росії та іранські ударні дрони-камікадзе Shahed-136/131.
Внаслідок ударів 15 листопада загинули дві людини, ще шестеро людей травмовані. Також внаслідок обстрілу пошкоджено близько 30 об’єктів – це і приватні будинки, і об’єкти критичної інфраструктури.
Після масованих ракетних атак мільйони людей залишилися без світла в Києві, Харкові, Житомирі, Львові та інших містах.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
У МЗС України прокоментували слова речника Путіна про обстріли як схиляння до переговорів
<![CDATA[.cls-1{fill:#7360f2;}.cls-2{fill:none;stroke:#7360f2;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:16.86px;}]]>Artboard 6
Долучайтесь до спільноти Радіо Свобода у Viber !