Генштаб ЗСУ про дії військ РФ: ведуть наступальні дії на трьох напрямках, атакували біля 12 населених пунктів

Російські війська ведуть наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках, повідомляє у ранковому зведенні Генеральний штаб ЗСУ.
Противник минулої доби атакував біля 12 населених пунктів Луганщини та Донеччини – Макіївки, Невського, Білогорівки, Верхньокамʼянського, Спірного, Бахмута, Майорська, Первомайського, Новомихайлівки, Водяного, Павлівки та Пречистівки. ЗСУ відбили ці атаки.

Читайте також: У Міноборони назвали епіцентр боїв, де українські військові відбивають десятки атак РФ
За даними штабу, протягом минулої доби війська РФ завдали 3 ракетних та 24 авіаудари, здійснили понад 80 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Ударів російських загарбників зазнали райони понад 20 населених пунктів. Серед них – Куп’янськ Харківської області, Кременчук на Полтавщині, Невське Луганської області, Водяне, Вугледар, Красногорівка і Невельське Донецької області, Сміла на Черкащині, Нова Кам’янка Херсонської області та Тернові Поди на Миколаївщині.

Читайте також: Кириленко: в Авдіївці, Мар’їнці, Красногорівці «фактично немає вцілілих будинків»

Минулої доби російські війська з різних видів озброєння – з мінометів, ствольної та реактивної артилерії, танків – обстрілювали райони населених пунктів на Сіверському, Слобожанському, Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Новопавлівському, Запорізькому та Південнобузькому напрямках.

У Генштабі ЗСУ повідомляють про ураження районів зосередження військової техніки військ РФ і позиції їхніх засобів ППО.

«Авіація Сил оборони минулої доби завдала по ворогу 21 удар. Під ураження потрапили райони зосередження озброєння та військової техніки, а також позиція засобів протиповітряної оборони противника. Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони, за добу, уразили 5 районів зосередження живої сили, озброєння і військової техніки, 2 склади боєприпасів та 3 інших важливих військових об’єкти противника», – йдеться у повідомленні.

Разом із суттєвою зміною погоди відчутно зміняться і бойові дії – складнішим стане не лише пересування ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Що заважатиме українському наступу і як зміниться війна з Росією

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацію», згодом – «захист Донбасу». А у вересні та на початку жовтня Росія здійснила спробу анексувати частково окуповані Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську області. Україна і Захід заявили, що ці дії незаконні. Генасамблея ООН 12 жовтня схвалила резолюцію, яка засуджує спробу анексії РФ окупованих територій України.

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На кінець жовтня Україна оцінювала втрати Росії у війні у понад 70 тисяч загиблих військових. У вересні Росія заявила, що її втрати менші від 6 тисяч загиблих. У червні президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п'яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей. А у вересні армія України внаслідок блискавичного контрнаступу звільнили майже усю окуповану до того частину Харківщини.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах.

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією.

Управління Верховного комісара ООН (УВКПЛ ООН) від 24 лютого до півночі 30 жовтня верифікувало 6 430 випадків загибелі і 9 865 випадків поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.

Із 1 до 30 жовтня УВКПЛ ООН зафіксувало 274 випадки загибелі і 769 випадків поранення цивільних внаслідок агресії Росії.