Російські ЗМІ встановили імена 51 військового з Китаю, які уклали контракт з армією окупантів. Для цього вони летіли до Москви цілеспрямовано.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на "Важливі історії".
Особливості вербування громадян Китаю в армію РФ
Зокрема, через відбір на військову службу за контрактом у Москві пройшов щонайменше 51 громадянин Китаю. Це випливає з даних про набір на контракт у Москві з червня 2023-го по травень 2024 року, що опинилися в розпорядженні видання. 31 боєць із КНР звернувся до цієї установи 2023-го, ще 20 – 2024 року.
"Охочі укласти контракт із Китаю приходили записуватися на службу регулярно щомісяця. Найбільше громадян Китаю хотіли укласти контракт у липні 2023 року – тоді до московського пункту відбору завітало одразу вісім осіб", – пише видання.
Іноді китайські добровольці приходили укладати контракт із російською армією парами.
"Щонайменше одна така пара – 38-річний Мінлян Ван і 43-річний Даочен Лі – прибула в Росію одним і тим самим рейсом. Уже через дві доби вони разом вирушили до вербувального пункту", – кажуть журналісти.
Більшість громадян Китаю прилетіли до Москви незадовго до звернення до пункту відбору на службу за контрактом. Так, 24-річний Юаньчунь Цзян прилетів до Росії 22 серпня 2023 року і того самого дня вирушив укладати контракт.
"Ще щонайменше семеро прийшли вербуватися наступного дня після прибуття в Росію з Китаю. Щонайменше чотири китайських добровольці після візиту в пункт відбору полетіли назад до Китаю", – наголошується в статті.
Це, на думку авторів, свідчить про те, що громадяни Китаю цілеспрямовано летіли в країну для вступу в армію. Контракт укладають на рік.
Що відомо про долю китайців на фронті
Наймолодшому з китайських контрактників у списку 20 років, найстаршому – 51 рік. Щонайменше один із них уже загинув на війні в Україні.
"Так, 38-річний Жуй Чжао уклав контракт із російською армією наприкінці вересня 2023 року, а вже в грудні 2023-го був убитий у Запорізькій області", – констують журналісти.
Відомо і про поранених військових із КНР. Доля більшості громадян КНР, які уклали контракт з армією РФ, журналістам невідома. Але багато з тих, хто був поранений, уже повернулися назад до Китаю.
Що кажуть китайці про ситуацію на позиціях росіян
41-річний Цзяньвей Лі, який прилетів у Росію і звернувся в пункт відбору за контрактом у грудні 2023 року, докладно розповідав у своїх соцмережах про службу в російській армії.
За його словами, з моменту появи контрактника на полі бою до його смерті може минати в середньому 8-10 годин. За словами Цзяньвея Лі, під час одного з боїв один іноземний найманець і двоє російських військових від страху втекли, а кубинець симулював хворобу, щоб не брати участі в боях.
"Ось чому на полі бою не можна нікому довіряти, включно з товаришами по службі. У Китаї в нас немає таких проблем. Наші китайські військові як брати – вони навіть можуть пожертвувати життям, щоб врятувати тебе. Але поза Китаєм ти можеш розраховувати тільки на себе", – розповів він.
Громадяни Китаю воюють проти України
Про те, що китайські громадяни воюють на боці росіян на фронті в Україні стало відомо 8 квітня після того, як українські військові взяли в полон двох китайців у Донецькій області.
Пізніше президент України Володимир Зеленський розповів, що українська розвідка знає про 155 громадян КНР, які воюють на фронті. Причому, відомі не тільки їхні прізвища, а й паспортні дані.
За останньою інформацією, за Росію воюють щонайменше кілька сотень громадян Китаю. У МЗС Китаю зробили кілька заяв з цього питання. Спочатку Пекін заявив, що "з'ясовує ситуацію" з Україною, а пізніше, що Пекін, нібито, "не є ні творцем, ні стороною української "кризи".
Зі свого боку Зеленський заявив, що залучення ще й громадян Китаю, окрім військових КНДР, у цю війну, "це точно розпалювання більшої проблеми". На його думку, на такі речі необхідно реагувати абсолютно принципово.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.