В парламенті Німеччини виступили за введення миротворців в Україну

У Німеччині виступили за введення миротворців в Україну. Іншої альтернативи немає.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву депутата Бундестагу від ХДС Родеріха Кізеветтера.

Політик із питань безпеки ХДС вважає, що альтернативи розміщенню солдат Бундесверу в Україні після закінчення війни немає.

"Як найсильніша економічна країна в Європі, Німеччина повинна бути готова зробити значний внесок у забезпечення миру та європейської архітектури безпеки", – сказав він.

З його точки зору, Німеччина зобов'язана вчасно втягнутися в Україну "з міцно оснащеними військами", а виключити це було б недбалістю.

Кізеветтер продовжив, що участь Німеччини має відбуватися в рамках ЄС і НАТО.

"Миротворчі сили є ефективними та, враховуючи наші обмежені матеріальні та людські ресурси в Європі, реалістичними, коли миротворчі сили можна віднести до європейської та трансатлантичної архітектури безпеки, а отже й до НАТО, оскільки ядерний захисний щит також стосується України", – констатував він.

Розстановка політсил у Німеччині

Зазначимо, після виходу "вільних демократів" (СвДП) з коаліції до дострокових виборів у Німеччині при владі залишається уряд меншості у складі соціал-демократів (СДПН) і "зелених".

Чинний канцлер Олаф Шольц є лідером СДПН, але його політична сила навряд чи набере достатню кількість голосів, щоб він знову очолив уряд у новій коаліції. Нещодавно ЗМІ писали про те, що шанси Олафа Шольца переобратися на новий термін стрімко зменшуються.

Водночас найбільший блок ХДС/ХСС, який на сьогодні в опозиції, згідно з опитуваннями, має електоральну підтримку більшу, ніж інші окремо взяті партії. І якщо йому вдасться сформувати майбутню коаліцію, то з високою ймовірністю посаду канцлера обійме лідер ХДС Фрідріх Мерц.

Додамо, що сам Мерц не відкидає можливість відправки миротворців в Україну. Але за умови, що такий мандат буде отримано в консенсусі з Росією.

Миротворці ФРН в Україні: не всі згодні з Кізеветтером

Водночас не всі політики Німеччини настільки прихільні до України у питанні введення миротворців. Зокрема, голова Комітету Європарламенту з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн, навпаки, ухилилася від зобов’язань щодо німецької місії в Україні.

"У майбутніх мирних переговорах ні Росія, ні США не повинні вирішувати за Європу", – сказала вона.

На її думку, ЄС має взяти на себе відповідальність, а більше можна буде сказати лише після завершення бойових дій.

Своєю чергою, більшість німців, а саме 56%, підтримали б розміщення міжнародних миротворчих сил в Україні в разі припинення вогню, про що свідчать дані опитування. Проте лише 23% виступають за залучення німецьких солдатів, 33% не хочуть цього.

Нагадаємо, на початку грудня канцлер Німечини Олаф Шольц відкинув можливість направлення німецьких миротворців в Україну. Принаймні поки в країні йде війна.

Вже наприкінці грудня Шольц ще раз підтвердив свою позицію щодо миротворців, заявивши, що розмови про можливість розміщення в Україні в майбутньому європейського миротворчого контингенту наразі є передчасними.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.