Стубб про членство України в ЄС і НАТО: не може бути жодної дискусії

Президент Фінляндії Александр Стубб розповів про три етапи, які, на його думку, має пройти Україна для досягнення миру. Він наголосив, що немає жодної дискусії щодо членства України в ЄС і НАТО, яке має стати гарантією її суверенітету та безпеки.

Про це заявив президент Фінляндії Александр Стубб на Мюнхенській конференції з безпеки (MSC), повідомляє РБК-Україна з посиланням на трансляцію.

Він поділився своїм баченням того, як може розвиватися процес досягнення миру в Україні. Александр Стубб заявив, що цей процес, на його думку, складатиметься з трьох етапів.

Переговори та припинення вогню: перший етап

За словами Стубба, перший етап охоплює попередні переговори, в рамках яких необхідно переозброїти Україну і чинити максимальний тиск на Росію, що передбачає введення санкцій і заморожування активів. У цей момент США також правомірно порушують питання про тимчасові заходи безпеки для України, але тривалість цього етапу залишається невідомою.

"Тут українці повинні взяти на себе керівну роль. Європа буде їх підтримувати", – зазначив політик, додавши, що США мають виступити як остання інстанція, підтримуючи Україну в досягненні своїх цілей.

Другим етапом передбачається укладення угоди про припинення вогню, яка, як підкреслив Стубб, не є мирним процесом, а лише тимчасовим заходом.

Припинення вогню має включати демаркацію кордону і міжнародний моніторинг. У цей період обговорюються інші заходи, такі як обмін полоненими, повернення викрадених дітей і можливі санкції.

"Якщо Росія знову нападе на Україну, то Україну буде автоматично прийнято до НАТО", – заявив Стубб, вказавши, що це крайній захід, який має бути передбачений.

Фінський досвід та українське майбутнє

Також він зазначив, що ключовим етапом, мають бути забезпечені в процесі миру, є незалежність, суверенітет і територіальна цілісність України. Стубб навів приклад Другої світової війни, коли Фінляндія зберегла суверенітет, але втратила частину території та свободу вибору зовнішньополітичних союзів.

"Є дві червоні лінії, за якими не може бути жодної дискусії – це членство України в ЄС і НАТО", – наголосив він. Стубб запевнив, що українці вже ведуть переговори про вступ до ЄС, і в майбутньому Україна стане частиною НАТО.

Згідно із заявою Стубба, кінцева мета – повне визнання України як суверенної європейської держави з гарантованою безпекою і членством у НАТО.

Нагадаємо, що Україна має незворотний шлях до НАТО, і це найефективніший спосіб гарантувати мир не лише в Європі, а й у всьому євроатлантичному просторі, заявив Леммі.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок також підкреслила, що майбутнє України — в Альянсі. За її словами, збереження перспективи вступу до НАТО є не лише стратегічно важливим рішенням, а й економічно вигідним варіантом, адже залучення великої кількості військових ресурсів коштуватиме значно дорожче.

У свою чергу, британський міністр наголосив, що навіть після досягнення миру російський диктатор Володимир Путін не відмовиться від своїх агресивних намірів. Він зазначив, що разом зі Сполученими Штатами союзники вестимуть переговори щодо гарантій безпеки для України у відповідний момент.