У час військової загрози Україні було б логічно підійти до масштабування війська. Також щоб бути сильними и готовими на майбутнє, служити повинні всі – і чоловіки, і жінки.
Про це заявив заступник голови Офісу президента України Павло Паліса, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його інтерв'ю.
"Це моя думка, я не впевнений, що її Офіс загалом розділяє, але, можливо, у тих умовах, в яких ми залишаємся і прогнозовано найближчі 10-20-30 років будемо залишатися… Тобто сусід у нас той, який хоче нас знищити фізично, він свої наміри не залишить. Можливо, він їх відкладе десь на потім", – сказав Паліса.
Продовжуючи відповідь він додав, що в тих умовах і враховуючи той досвід, який у нас є, "нам абсолютно логічно було би підійти глибше до питання масштабування війська у час військової загрози".
"Нам з цим прийдеться жити, з розумінням того, що все може повторитися, якщо ми не будемо достатньо сильні. Для того, щоб бути достатньо сильними і не мати таких нюансів з залученням громадян до війська, мені здається, треба продумати певний перехідний період для того, щоб у громадян було чітке розуміння того, що служити повинні всі", – сказав заступник голови ОП.
Паліса наголосив, що це обов'язок захисту держави, визначений в Конституції для громадян. Також він заявив, що Україні, можливо, треба вивчити досвід Ізраїлю. Зокрема, якщо громадянин претендує отримувати від держави посаду, освіту, претендувати на виплати з держбюджету, то він має служити.
"Окей, там мінімальний контракт, нехай річний. І чоловіки, і жінки в армії. Тим більше в сучасній армії є купа різної роботи для всіх людей. А за цей час вони прийдуть базову загальну військову підготовку, зрозуміють, як працює армійська система. Зможуть вже абсолютно свідомо стати у резерв в той же самий підрозділ, в той колектив де вона служить. Що чоловіки, що жінки, в них буде більше розуміння, що таке Збройні сили", – сказав Паліса.
Також заступник глави ОП підкреслив, що якщо ми хочемо побудувати державу, в якій наші діти будуть щасливі, то її треба бути готовими захищати. І це розуміння, за його словами, повинно передатися від покоління в покоління.
"Ми хочемо бути успішними в майбутньому. Настільки сильними, що ніяк із сусідів чи нестабільних особистостей просто не подумає, що можна повторити 2022 рік", – додав він.
Мобілізація жінок
Окремо Паліса висловися щодо жіночої мобілізації. Він поінформував, що в цьому питанні мова йде швидше про дефіцитні спеціальності, такі як медичні напрямки і таке інше. На його думку, це питання зараз гостро не стоїть.
"Мені здається, що жіноча служба в армії – це більше добровільна справа. Але в подальшому, як я казав, мені здається, доцільно розглянути варіант ізраїльського досвіду розгортання збройних сил з урахуванням українських особливостей", – резюмував він.
Мобілізація в Україні
Нагадаємо, днями Головком ЗСУ Олександр Сирський, відповідаючи на запитання про цифру мобілізації в 30 тисяч осіб на місяць, яку назвав глава держави Володимир Зеленський, підтвердив, що це так.
"Президент озвучив цифру, яку він озвучив. І це дійсно та цифра, якої ми повинні дотримуватися", – заявив він.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.