Нафта подешевшає? ОПЕК+ знову наростить видобуток у червні

ОПЕК+ домовилася прискорити темпи зростання видобутку нафти другий місяць поспіль. У червні видобуток збільшиться на 411 000 барелів на день, незважаючи на падіння цін і очікування нижчого попиту.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Після онлайн-зустрічі, яка тривала трохи більше години, група виробників оголосила про збільшення поставок, заявивши, що основи ринку нафти здорові, а запаси нижчі.

Джерела в ОПЕК повідомили, що Саудівська Аравія підштовхує нафтовий альянс прискорити скасування раніше ухвалених скорочень видобутку, щоб покарати своїх колег по організації Ірак і Казахстан за недотримання квот на видобуток. Зокрема, вони порушують домовленості, видобуваючи більше, ніж належить.

Підвищення також відбулося після закликів президента США Дональда Трампа до ОПЕК+ збільшити видобуток. До слова, у травні він відвідає Саудівську Аравію.

За розрахунками Reuters, у червні вісім країн збільшать видобуток настільки, що загальне зростання за три місяці (квітень, травень і червень) становитиме 960 000 барелів на добу. Це означає, що майже половина (44%) колишнього скорочення на 2,2 млн барелів буде скасована.

Аналітик UBC Джованні Стауново вважає, що ціни на нафту в понеділок впадуть через новини ОПЕК+ на тлі торговельної напруженості та побоювань з приводу економічного зростання.

Reuters зазначає, що ціни на нафту у квітні впали до чотирирічного мінімуму – нижче 60 доларів за барель. Це сталося після того, як ОПЕК+ оголосила про більше, ніж очікувалося, збільшення видобутку в травні, а тарифи Трампа посилили побоювання з приводу солодкості світової економіки.

Також наголошується, що ф'ючерси на нафту марки Brent у п'ятницю втратили понад 1% до 61,29 доларів за барель, оскільки трейдери готуються до збільшення поставок нафти від ОПЕК+.

Раніше в грудні 8 країн ОПЕК+, які реалізували останнє скорочення видобутку групи на 2,2 млн барелів на добу, домовилися про поступову відмову від нього з щомісячним збільшенням на 138 000 барелів на добу з квітня 2025 року.

Москва очікує обвалу цін на нафту

Нагадаємо, днями Міністерство фінансів Росії підвищило прогноз дефіциту бюджету на 2025 рік до 1,7% від ВВП з 0,5%, які раніше очікувалися. Це пов'язано з очікуваннями тривалого періоду низьких цін на нафту і газ.

Зокрема, згідно з прогнозом, дохід від нафти і газу було знижено на 24% до 8,32 трлн рублів (101,47 млрд доларів). Ба більше, план витрат на поточний рік було збільшено на 830 млрд рублів.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.