Колишній топменеджмент збанкрутілого "Платинум банку" намагається оскаржити рішення Верховного Суду про стягнення понад 1,4 мільярда гривень, що було ухвалене у березні 2024 року за позовом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на журналіста Мар’ян Ощановський для Цензор.НЕТ.
Згадане рішення ВС у справі №910/12955/20 зобов'язало 10 колишніх керівників банку, серед яких і нинішня перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова, за принципом солідарної відповідальності компенсувати банку збитки, спричинені їхніми управлінськими рішеннями, *які зашкодили вкладникам банку.
Нині це судове рішення намагається оскаржити один з відповідачів, колишній власник банку Григорій Гуртовий. 28 жовтня ВС розгляне його касаційну скаргу, подану на основі формальних підстав.
"Мета нової касаційної скарги очевидна – знести рішення Верховного Суду на суто формальних підставах, щоб уникнути відповідальності за доведення банку до банкрутства", – зазначає Ощановський.
Гуртовий стверджує, що через неналежне інформування судом про дату й час розгляду позову та його відсутність в Україні упродовж усього процесу з 2020 до березня 2024 років він не знав про розгляд справи, у якій він виступав співвідповідачем.
Проте, за словами журналіста, менеджмент банку фігурує у тій же справі. Крім того, у цій справі Гуртового представляє те саме адвокатське об’єднання, яке представляло інтереси інших відповідачів-топів банку.
Крім того, є підстави припустити, що екс-власник Платинум банку все ж бував у ці роки в Україні, оскільки тут працює кілька його бізнесів. Зокрема, він виступає співзасновником української компанії ТОВ "ФРЕГАТ ІСП", а також зареєстрований як фізична особа-підприємець у Києві за адресою, на яку йому надсилали судові матеріали у межах судових розглядів.
Крім того, для перевірки твердження про відсутність Гуртового в Україні суд може запросити інформацію від Держприкордонслужби за усіма його паспортами.
Нагадаємо, "Платинум банк" у період з грудня 2013 до лютого 2014 року уклав кілька кредитних договорів із пов'язаними компаніями на значні суми.
Також менеджмент банку підозрюють у зміні умов цих кредитів, зокрема, перевод у гривню, зниження відсоткової ставки та неодноразове відтерміновування строків сплати.
У результаті кредити на суму 1,47 млрд грн були віднесені до збитків, чим завдано шкоди вкладникам банку.
"Ці гроші практично були відібрані у людей та бізнесу, які довірили свої гроші банку. За різними даними, кредитори банку досі не дочекались понад 5 млрд грн", – пише Ощановський.
На початку 2017 року Нацбанк визнав "Платинум банк" неплатоспроможним, а Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розпочав його ліквідацію, подавши згодом позов проти менеджменту на цю суму. У березні 2024 року Верховний Суд остаточно задовольнив позов фонду.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.