Україна готова до переговорів з Кремлем. Однак, мир можливий лише за умови реальних дій, а не імітації з боку РФ.
Про це в інтерв'ю в РБК-Україна.розповів глава Офісу президента Андрій Єрмак.
Україна готова до переговорів із РФ, але рішення має ухвалювати російський диктатор Володимир Путін. Єрмак наголосив, що саме на ньому зав’язана відповідальність, хоча технічні етапи можуть вести інші.
"Зрозуміло, він делегуватиме технічні та підготовчі етапи – але ми розуміємо, на кого в підсумку все зав'язано", – сказав він.
За словами Єрмака, Україна не відмовляється від мирного процесу і готова до переговорів у будь-якому форматі, але наполягає на реальних кроках зі сторони РФ.
"Саме тому ми постійно наголошуємо: Україна готова до будь-яких форматів переговорів. Ми не дамо Росії приводу звинуватити нас у зриві мирного процесу", – підкреслив Єрмак.
Він підкреслив, що ініціатива про 30-денне всеосяжне припинення вогню, яку підтримали США та європейські партнери, залишається чинною, і саме Москва має дати чітку відповідь.
"Сьогодні м'яч на боці Москви. Якщо Кремль дійсно зацікавлений у мирі – він знає, що потрібно робити. Україна – за мир, але не за його імітацію", – наголосив Єрмак.
Переговори у Стамбулі та 30-денне перемир'я
10 травня в Києві відбулася зустріч лідерів "коаліції рішучих" – Україну відвідали президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, а також прем'єри Великої Британії Кір Стармер і Польщі Дональд Туск.
Після переговорів вони та Володимир Зеленський провели спільну розмову з президентом США Дональдом Трампом.
У результаті Україна оголосила про готовність до повного припинення вогню щонайменше на 30 днів, починаючи з 12 травня. Європейські лідери попередили, що на Москву чекає посилення санкцій, якщо вона відкине пропозицію.
Натомість диктатор Володимир Путін фактично проігнорував мирну пропозицію. Під час нічної пресконференції у Кремлі він заявив, що хоче відновити прямі переговори з Україною без умов – вже з 15 травня у Стамбулі.
У Кремлі уточнили, що мова йде про відновлення переговорного процесу з урахуванням позицій 2022 року та "ситуації на землі".
У відповідь президент Володимир Зеленський сказав, що Україна готова до діалогу лише після припинення вогню. Тим часом у Туреччині зазначили, що готові провести переговори.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.