Вибиті вікна й мільйони на ремонт: у Дніпрі відновлюють житло після атак

У пріоритеті — спільне майно, приватне рекомендують відновлювати через «єВідновлення».

У Дніпрі проводять відновлювальні роботи в будинках, пошкоджених через атаки 16 квітня та 7 червня. Встановлюють герметичні енергоефективні вікна та ладять дах.

У чотириповерхівці будинку ОСББ «КМ68» на проспекті Дмитра Яворницького, вже замінили покрівлю.

Мешканка квартири на третьому поверсі Оксана розповіла, що в момент атаки була вдома — стояла біля вікна і побачила вогонь з неба.

"Це дуже врізалося в пам’ять. Пролунав характерний звук битого скла. Спершу не повірила, що це зовсім поруч. Але коли вийшли з квартири, стало зрозуміло: у всіх кімнатах видно сліди гару, якого раніше не було, схоже, від елементів цього шахеду. Якщо вже вікна вибиті, то й дах, очевидно, теж постраждав. Але нам усе замінили настільки швидко, що ми навіть не встигли зануритись у ті проблеми", — розповіла вона.

На один будинок – понад мільйон

Ліквідувати коштом міського бюджету. Сума ремонту перевищила 1 мільйон 100 тисяч гривень. Мешканці б не змогли самі, тим паче в цьому будинку багато пенсіонерів.

"Підрядна організація виконала роботи якісно, в установлені строки. Такий ремонт – надзвичайно важливий, адже він не лише забезпечує належні умови проживання мешканців, а й сприяє відновленню житлової інфраструктури міста після ворожих атак", — наголосив директор департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міської ради Святослав Ткаченко.

Повна заміна вікон

Відновлювальні роботи тривають і у ЖБК № 132 "Трубник-2": на ж/м Тополя-1, буд. 4. Там 7 червня 2025 року через ракетну атаку було вибито понад 10 вікон у місцях загального користування.

"Голова ЖБК оперативно подав заявку до міської ради, після чого комісія департаменту провела обстеження й узяла будинок у роботу. Тут повністю замінюють розтрощені вікна на нові металопластикові конструкції найвищого класу енергоефективності", — додав Ткаченко.

Як отримати ремонт у разі пошкоджень

Міська влада покриває витрати на відновлення саме спільного майна ОСББ та ЖБК:

  • дахів,
  • під’їздів,
  • вікон у місцях загального користування.

Якщо ж йдеться про приватне майно всередині квартир, мешканцям варто скористатися державною програмою «єВідновлення» ( https://erecovery.diia.gov.ua/), заповнивши онлайн-заявку через портал «Дія». Проте у всіх випадках перший крок — звернення мешканця до голови правління ОСББ або ЖБК.

Джерело: 056.ua