Дніпропетровщина отримала партію підручників шрифтом Брайля

Дніпропетровщина отримала чергову партію підручників для дітей з порушеннями зору. Вони надруковані шрифтом Брайля. Навчальна література з основних предметів 6 класу за програмою Нової української школи.

Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

«Прагнемо, аби усі діти мали рівний доступ до освіти. Такі принципи Національної стратегії з безбар’єрності, ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Підтримуємо цю програму та втілюємо в області», – наголосив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

Книжки надруковані державним коштом. Вони з української й англійської мов, літератури, історії, здоров’я, безпеки та добробуту.

«Окрім рельєфно-крапкового шрифту, на сторінках підручників є QR-коди. Кожен можна відсканувати й з’явиться аудіо запис до теми, що вивчається. Впевнена, що надані навчальні матеріали допоможуть дітям здобувати знання. Й полегшать роботу тифлопедагогів», – зазначила заступник очільника регіону Ірина Грицай.

Вчитель однієї зі спецшкіл Дар’я наголосила, що опанувати шрифт Брайля складніше, ніж звичайну абетку. Але, запевняє, все залежить від дитини.

Вона додала, що завдяки новим підручникам відкривається більше можливостей у незрячих школярів. Вони стають самостійнішими. Можуть читати, «роздивлятися» ілюстрації.