Штраф за тріщину на лобовому склі: сума невелика, але є важливий нюанс

Протягом 2023 року було зафіксовано чимало випадків, коли на українських водіїв накладали штрафи за тріщини на лобовому склі автомобіля.

За словами фахівців "Дорожнього адвокату", у разі винесення постанови за таке порушення варто її оскаржити. Чому це потрібно зробити, пише РБК- Україна.

У чому особливість порушення

При виявленні тріщини на вітровому склі інспектор може винести постанову про накладення адміністративного стягнення на підставі ч. 1 ст.121 КУпАП (керування транспортним засобом, що має технічні несправності, з якими експлуатація його забороняється). Розмір штрафу при цьому складає 340 грн.

Водночас вказана постанова, як і будь-які інші у подібних обставинах, кажуть юристи, не відповідає вимогам закону. У ст.121 КУпАП виключена можливість притягнути водія до адміністративної відповідальності саме за наявність тріщини скла.

Враховуючи це, подібні постанови є протиправними та підлягають скасуванню у встановленому законом порядку.

Наслідки неоскарження штрафу

Якщо сплатити штраф і не оскаржувати постанову, це свідчить про те, що водій погодився з вчиненим порушенням. У зв'язку з цим при повторній зупинці протягом року на нього можуть скласти протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 121 КУпАП. За це передбачено позбавлення права керування на строк 3-6 місяців.

Саме тому, наголошують фахівці, важливо оскаржити першу постанову. Завдяки цьому вдасться уникнути повторного складання протоколу, наслідком якого є позбавлення прав.

Варто враховувати, що на оскарження надається 10 днів з дня отримання постанови.

Джерело: 5692.com.ua