Суд обрав запобіжний захід митрополиту УПЦ (МП) Павлу

Суд призначив ексочільнику Лаври митрополиту Павлу запобіжний захід – домашній арешт на 60 діб, на Київщині, з використанням електронного браслета, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

«Там немає на чому спати, немає тепла, світла, немає кружки, ложки», – сказав митрополит УПЦ (МП) Павло, коментуючи рішення суду щодо домашнього арешту на 60 діб.

Як пише «Суспільне», прокурор просив для митрополита цілодобовий домашній арешт на 60 днів у селі під Києвом. Обвинувачення вважає, що «Павло Лебідь може переховуватись, впливати на свідків, повторювати злочини, які скоював».

Також прокурори подали клопотання, щоб протягом домашнього арешту митрополит не користувався соцмережами та відеохостингами, розповіли журналісти.

29 березня закінчилася дія Договору про оренду приміщень між Національним заповідником «Києво-Печерська Лавра» та Українською православною церквою (Московського патріархату). УПЦ (МП) має залишити територію святині.

Того ж дня в УПЦ (МП) заявили, що не будуть виселятися з Києво-Печерської лаври, бо на це «немає жодних підстав». Однак в останній тиждень із Лаври активно вивозили майно.

Митрополит УПЦ (МП) Павло (Петро Лебідь), екснамісник Києво-Печерської лаври, під час оголошення йому підозри за двома статтями Кримінального кодексу України, 1 квітня 2023 року ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Судове засідання у справі щодо митрополита УПЦ (МП) Павла перенесли – ЗМІ

30 березня стало відомо, що Господарський суд Києва відмовив у забезпеченні позову Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Української православної церкви (яка перебуває в молитовній єдності з Московським патріархатом) до національного заповідника «Києво-Печерська лавра» щодо недійсності одностороннього розірвання договору оренди.

29 березня предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній доручив архімандриту Авраамію (Лотишу) виконувати обов’язки намісника Свято-Успенської Києво-Печерської лаври у складі ПЦУ. У відповідь УПЦ (МП) заборонила його в служінні.

Президент Росії Володимир Путін (ліворуч) під час вручення державної нагороди Росії наміснику Києво-Печерської лаври митрополиту УПЦ (Московського патріархату) Павлу (Петру Лебідю) (другий зліва). Праворуч – патріарх Московський Кирило. Київ, 27 липня 2013 року ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

У СБУ підтвердили оголошення підозри митрополиту УПЦ (МП) Павлу і показали фото з обшуків у нього

<![CDATA[.cls-1{fill:#7360f2;}.cls-2{fill:none;stroke:#7360f2;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:16.86px;}]]>Artboard 6

Долучайтесь до спільноти Радіо Свобода у Viber !