Підозрілі особи, золотий герб Росії і рушниця – СБУ про знахідки в УПЦ (МП) на Київщині та Херсонщині

Служба безпеки України заявляє про завершення контррозвідувальних заходів на обʼєктах УПЦ (МП) у Київській та Херсонській областях.
Як повідомляє пресслужба відомства, на території Пустинно-Миколаївського скита, який розташований у Чорнобильській зоні, було виявлено 16 підозрілих осіб, серед них – чоловіки спортивної статури.
«Вони перебували на обʼєкті незаконно, оскільки цивільні особи не мають права бути у зоні відчуження, через яку рашисти намагалися прорватися на Київ у лютому-березні цього року… На горищі цього ж обʼєкта співробітники СБУ виявили маскувальну сітку, яка зазвичай використовується у військових цілях: для маскування озброєння, техніки та інженерних споруд», – повідомляє відомство.
СБУ також інформує, що у приміщеннях Херсонської єпархії було знайдено рушницю без відповідних дозвільних документів, прапор і золотий герб Росії, також опрацьовуються дані щодо декількох священнослужителів, які, ймовірно, контактують з громадянами Росії і Білорусі.

Фото СБУ, оприлюднене 9 грудня 2022 року за підсумками обшуків у рамках контррозвідувальних заходів на обʼєктах УПЦ (МП) у Київській та Херсонській областях. Серед вилучених речей – золотий герб Росії
Фото СБУ, оприлюднене 9 грудня 2022 року за підсумками обшуків у рамках контррозвідувальних заходів на обʼєктах УПЦ (МП) у Київській та Херсонській областях. Серед вилучених речей – золотий герб Росії

Правоохоронці виявили пропагандистські матеріали, в яких прославляється Росія, додають у відомстві.

Читайте також: Стало відомо про нові знахідки в єпархіях УПЦ (МП) – перепустки «федеральних радників РФ» та прапори «ЛДНР»

Останніми тижнями СБУ проводить на об’єктах УПЦ (МП) по всій Україні обшуки. У результаті слідчих дій, серед іншого, правоохоронці виявляли «велику кількість антиукраїнських матеріалів», а також документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур.

В УПЦ (МП) раніше закликали «не розпалювати внутрішню війну», а звинувачення у колабораційній діяльності на адресу деяких священників є «недоведеними та безпідставними».

Генерал-майор СБУ Віктор Ягун, колишній ексзаступник голови Служби безпеки України ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

«Є підтвердження». Чому саме зараз УПЦ (МП) стала цікавою для СБУ?

2 грудня президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО від 1 грудня про санкції щодо афілійованих з центрами впливу в Росії релігійних організацій. За рішенням самого РНБО, уряд у двомісячний термін має внести на розгляд парламенту відповідний законопроєкт про унеможливлення діяльності в Україні таких релігійних організацій.

У ніч на 3 грудня у традиційному відеозверненні Зеленський сказав, що кроки щодо «духовної незалежності» України триватимуть, люди їх підтримують.

Будівля Почаївської духовної семінарії УПЦ (Московського патріархату) на території Почаївської лаври, що на Тернопільщині ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

СБУ підозрює ректора Почаївської духовної семінарії УПЦ (МП) у «поширенні релігійної ворожнечі»

Фото СБУ, оприлюднене 7 грудня 2022 року щодо судового вироку священнику УПЦ (МП), який, як зазначили у відомстві, «зливав» інформацію ворогові про позиції ЗСУ в Сєвєродонецьку ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

«Зливав» позиції ЗСУ в Сєвєродонецьку: священнику УПЦ (МП) дали 12 років за ґратами

<![CDATA[.cls-1{fill:#7360f2;}.cls-2{fill:none;stroke:#7360f2;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:16.86px;}]]>Artboard 6

Долучайтесь до спільноти Радіо Свобода у Viber !