На звільнених територіях затримали російських учителів, їх обмін не розглядатимуть – Верещук

На звільнених від російських військ територіях України затримали вчителів із Росії, які приїхали викладати за російською програмою в українських школах, повідомила 12 вересня віцепрем’єр-міністерка України Ірина Верещук.

Як заявила урядовиця в коментарі виданню Страна.ua, «вони скоїли злочин проти» України, їх судитимуть за статтею 438 Кримінального кодексу («Порушення законів та звичаїв війни»). Покарання за цією статтею передбачає до 12 років позбавлення волі.

«Ми багато разів попереджали російських громадян, які погодилися приїхати на територію України, – цитує її слова видання. – Звичайно, міру покарання їм визначить суд, однак на території нашої держави ще перебуває певна кількість російських громадян, які приїхали на тимчасово окуповані території і точно будуть покарані, якщо не залишать нашу територію негайно».

Український солдат стоїть на покинутому російському танку поблизу села на околиці Ізюма Харківської області, 11 вересня 2022 року ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Сили РФ, призначені для протистояння з НАТО, серйозно ослаблені через війну в Україні – британська розвідка

Верещук зазначила, що російських вчителів не розглядатимуть як полонених для обміну, оскільки вони не є комбатантами.

Вона не уточнила кількість затриманих учителів, а також назви населених пунктів, де їх затримали.

10 вересня про затримання вчителів із посиланням на джерела повідомляв «24 канал». Стверджувалося, що російські військові просто залишили тих вчителів, яких напередодні завезли з Росії. Депутат Верховної Ради України Олексій Гончаренко писав, що російських вчителів затримали в Куп’янську Харківської області.

Люди з мобілізаційного резерву у мирний час проходять військове навчання без відриву від основної роботи, а при оголошенні мобілізації автоматично поповнюють лави армії ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

У Росії для багатодітних хочуть передбачити вступ у мобілізаційний резерв

Українських вчителів, які погодилися викладати за російською програмою, притягнуть до відповідальності за колабораційну діяльність, заявила Верещук, закликавши викладачів на окупованих територіях не співпрацювати з окупаційною владою, а евакуюватися, щоб зберегти своє життя.

Наприкінці серпня голова комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки й інновацій Сергій Бабак заявляв, що вчителі, які на окупованих територіях України викладатимуть за російською програмою, за законодавством України «прирівнюються до колаборантів» і підпадають під дію Кримінального кодексу України «з усіма негативними наслідками».

Останні кілька днів українські військові звільнили значні території, захоплені російськими силами в Харківській області, і вийшли на кордон з Росією. Аналітики називають цю поразку Москви найбільшою з початку війни з Україною. Російські військові назвали свій відступ «перегрупуванням».

Одна з художніх робіт на виставці плакатів «Шевченко: 4.5.0», присвячена війні і постаті Тараса Шевченка. Київ, червень 2022 року ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Закон воєнного часу набирає обертів. Нові норми вступили в силу

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини станом на цей час

<![CDATA[.cls-1{fill:#7360f2;}.cls-2{fill:none;stroke:#7360f2;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:16.86px;}]]>Artboard 6

Долучайтесь до спільноти Радіо Свобода у Viber !