Генштаб: ЗСУ відбили атаки російських військ біля 13 населених пунктів

Українські військові протягом доби відбили російські атаки поблизу 13 населених пунктів, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України у вечірньому зведенні 7 жовтня.

«Підрозділи Сил оборони України відбили ворожі атаки в районах населених пунктів Виїмка, Бахмутське, Красна Гора, Бахмут, Майорськ, Андріївка, Первомайське, Веселе, Кам’янка, Побєда, Невельське, Новомихайлівка та Тернові Поди», – йдеться в повідомленні.

У командуванні повідомили, що російські війська зазнали втрат на півдні України, зокрема, українські сили знищили засоби протиповітряної оборони.

Як пише WP, наближений до Путіна доніс до його відома побоювання, пов’язані з організацією кампанії, неефективним управлінням і помилками, допущеними воєначальниками ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

WP: людина з оточення Путіна прямо сказала йому про помилки під час війни

«Авіація Сил оборони протягом доби завдала 11 ударів. Підтверджено ураження восьми місць зосередження озброєння та військової техніки, а також три зенітних ракетних комплексів противника. Крім того, наші підрозділи протиповітряної оборони збили два БпЛА та два гелікоптери ворога. Ракетні війська і артилерія за добу уразили один район зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, понтонну переправу та комплекс РЕБ», – йдеться в повідомленні.

Представники Росії ці втрати не коментували.

За даними Генштабу, протягом доби загарбники завдали двох ракетних і п’яти авіаційних ударів, здійснили понад 10 обстрілів із реактивних систем залпового вогню.

«Нездатність російських екіпажів знищити непошкоджену техніку перед відходом чи здачею у полон свідчить про їхню погану підготовку та низький рівень бойової дисципліни» (фото Артема Федосенка, ілюстративне) ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Більш ніж половина танкового парку України складається з трофеїв, захоплених у росіян – британська розвідка

«Від ворожих ударів постраждали об’єкти і цивільне населення більш ніж 10 населених пунктів. Серед них – Рідкодуб, Гуляйпільське, Новоандріївка, Запоріжжя, Миколаїв, Славгород. Для ударів по населених пунктах Запоріжжя та Миколаїв противник використав чотири безпілотні літальні апарати іранського виробництва Shahed-136», – йдеться у зведенні.

Раніше у своєму огляді американський Інститут дослідження війни (ISW) заявив, що використання Росією безпілотників іранського виробництва навряд чи суттєво вплине на перебіг війни.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини станом на цей час

<![CDATA[.cls-1{fill:#7360f2;}.cls-2{fill:none;stroke:#7360f2;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:16.86px;}]]>Artboard 6

Долучайтесь до спільноти Радіо Свобода у Viber !

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацію», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На середину липня Україна оцінювала втрати Росії у війні в більш ніж 38 тисяч особового складу. Кремль не озвучує дані щодо загиблих під час вторгнення, але визнає, що втрати «значні». Наприкінці червня президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п'яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини станом на 2 жовтня верифікувало 6 114 випадків загибелі (щонайменше 390 дітей) і 9 132 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабної війни, розпочатої Росією 24 лютого 2022 року. В ООН наголошують, що реальні цифри – значно вищі.