Зеленський доручив організувати вибори після повного припинення вогню, – The Economist

Президент України Володимир Зеленський доручив організувати вибори після того, як буде досягнуто повного припинення вогню. Вони нібито можуть відбутися вже в липні 2025 року.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Economist.

Джерела в уряді розповіли, що минулого тижня Зеленський скликав нараду, щоб доручити своїй команді організувати вибори після повного припинення вогню. Також згадується публікація Bloomberg, де йшлося про те, що США вважають, що вони могли б досягти припинення вогню в Україні до Великодня, 20 квітня.

The Economist пише, що перше підтвердження виборів може бути напередодні або ж безпосередньо 5 травня, крайнього терміну, коли парламент може проголосувати за продовження воєнного стану, що спливає 8 травня. Скасування положення є першим необхідним етапом для початку виборчого процесу.

Думка джерел розходиться з приводу точних термінів, але більшість кажуть, що Зеленський нібито націлений на вибори цього літа. Це пояснюється тим, що закон вимагає щонайменше 60 днів для агітації, тобто, найбільш рання можливість виборів – початок липня.

Однак деякі джерела кажуть, що кампанія повинна буде тривати три місяці. Саме стільки часу знадобиться виборчим органам, щоб відновити списки виборців, про що було повідомлено парламенту.

Також видання з посиланням на джерело пояснило, чому нібито існує план про вибори і саме на липень. На думку високопосадовця з уряду, Зеленський спробує застати зненацька суперників, оскільки короткий проміжок часу дасть йому змогу балотуватися без опору. Джерело додало, що такий поворот подій піде на користь не тільки президенту.

"Тривала кампанія розірве країну на частини", – пояснив він.

Вибори в Україні

Нагадаємо, в ніч з 27 на 28 березня російський диктатор Володимир Путін запропонував ввести в Україні "тимчасове управління під егідою ООН", щоб провести вибори. Він заявив, зараз Росії нібито незрозуміло з ким підписувати щось з Україною, "оскільки завтра прийдуть інші керівники". Також він додав, що після виборів уже можна буде підписувати "легітимні документи, які будуть визнані в усьому світі".

Через деякий час з'явилася реакція зі США. Reuters, посилаючись на представника Ради Нацбезпеки Білого дому, написало, що, за його словами, система управління в Україні визначається її конституцією і народом країни. Тобто, пропозицію Путіна було відкинуто.

Реакція на це була і в Європі. Зокрема, спікерка Єврокомісії Паула Піньо заявила, що Україна сама має вирішувати, коли проводити вибори. Вона підкреслила, що Зеленський був обраний легітимно і демократично.

На заяву Путіна відреагував і сам президент України. Він заявив таке:

"Офіційно Білий дім уже відреагував на це, спростував це навіть як ідею, кажучи, що в нас легітимна влада і я є законообраним президентом, якого в нас обирає народ згідно з нашою Конституцією", – наголосив він.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.