США повинні перейти від стратегії стримування Росії до її глобальної поразки. Для цього необхідно обмежити доходи РФ і завдати удари по її інфраструктурі.
Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів радник голови Офісу президента (ОП) Михайло Подоляк.
За його словами, 500% мита для країн-покупців російської нафти та санкції щодо "тіньового флоту", яке пропонують в США, – це вже не про стримування РФ, яке тривало три останні роки, а про її поразку. Ключовим завданням має стати суттєве обмеження доходів агресора.
"От все, що Росія отримає на глобальних ринках, це не тільки нафта і скраплений газ, цей й трубопровідний газ, це безумовно вторинні санкції проти країн, які спокійно заробляють на цьому", – зазначив Подоляк.
Він вважає, що такі країни не будуть ризикувати своїми економічними інтересами, адже на ринку є альтернативи, зокрема постачання з Близького Сходу.
"Ну тому що на ринку буде можливість купити легально нафту, близькосхідні країни дадуть додатковий обсяг нафти на ринок. Це Саудівська Аравія перш за все", – пояснив він.
Другим важливим напрямком, за словами Подоляка, є військовий тиск. Необхідні удари по території Росії зовсім іншого рівня – більше розвідданих, ракетної техніки, більше знищених військових об'єктів у європейській частині РФ.
Він переконаний, що така стратегія може швидко призвести до внутрішньої кризи в Кремлі.
"Це два інструменти, які достатньо швидко приведуть до внутрішнього конфлікту, такого, який вже був у відповідний час в оточенні Путіна, що треба завершувати війну і так далі.", – зазначив він.
На його думку, для того, щоб змусити Москву відмовитися від подальшої агресії, Захід має зосередитися на двох головних важелях тиску – фінансовому та військовому.
Нагадаємо, що американські сенатори запропонували жорсткі санкції проти Росії, включаючи 500% мито на товари з країн, що купують російську нафту та газ.
Законопроект, ініційований сенаторами Ліндсі Гремом (Республіканська партія) та Річардом Блюменталем (Демократична партія), передбачає санкції за відмову Росії від довгострокового миру з Україною. Ініціативу підтримує 50 сенаторів, зокрема, рівна кількість республіканців та демократів, що підкреслює широку двопартійну підтримку.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.