Олімпіада-2024: підсумки дня 4 серпня та медальний залік

Дев'ятий день змагань на Олімпійських іграх у Парижі завершився. 4 серпня розіграли два десятка комплектів нагород, а українці поповнили скарбничку трьома медалями.

Короткі підсумки дня і становище команд у медальному заліку – в новині РБК-Україна.

Сербський тенісист Новак Джоковіч виграв дебютне "золото" в одиночному розряді. У фіналі балканець здолав іспанського тенісиста Карлоса Алькараса в двох сетах (7:6, 7:6). Раніше в колекції Джоковіча була лише бронзова олімпійська нагорода.

Україна здобула дві нагороди в стрибках у висоту. Світова рекордсменка Ярослава Магучіх виграла змагання з результатом 2.00 м. Натомість її співвітчизниця Ірина Геращенко розділила бронзову медаль з австралійською атлеткою Елеанор Паттерсон.

Метальник молота Михайло Кохан виборов "бронзу" в дисципліні. У найкращій спробі українець відправив спортивний снаряд на 79.39 м. Переможцем змагань став канадець Ітан Катцберг, який метнув молот аж на 84.12 м.

Американський спринтер Ноа Лайлз виграв стометрівку з часом 9.79 секунд. Кішейн Томпсон із Ямайки показав той же час, але призерів розділили п'ять (!) тисячних. Бронзова нагорода дісталася Фреду Керлі зі США.

Інші фінали одним рядком

• американський гольфіст Скотті Шеффлер переміг в індивідуальній першості

• Джессіка фон Бредов-Верндл із Німеччини виграла індивідуальний гран-прі з виїздки (фрістайл)

• збірна США перемогла в жіночій естафеті 4×100 м комплексом

Сполучені Штати вийшли в лідери командного заліку. Американці здобули 71 нагороду, зокрема 19 золотих. Збірна Китаю завоювала стільки ж "золота", але медалей іншого ґатунку виборола значно менше (45 загалом). Замикають трійку найкращих господарі змагань – Франція здобула 44 нагороди (12 золотих).

До слова, раніше Хижняк пробився у фінал Олімпійських ігор у напівважкій вазі боксу.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.