Рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19 в Україні дещо змінили. Відтепер ревакцинація потрібна лише групам медичного та професійного ризику.
Про це в інтерв’ю розповів заступник міністра охорони здоров‘я та головний санітарний лікар Ігор Кузін, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook Міністерства охорони здоров’я.
Відповідно до національних рекомендацій щодо вакцинації проти COVID-19 базовий курс складає одне щеплення. Водночас ревакцинація показана лише для груп медичного та професійного ризику.
"Професійний ризик – це медичні працівники, фахівці сфери обслуговування або ті, хто мають часті контакти з великими масами населення, у тому числі, вчителі. А група медичного ризику – це ті, які мають важкі супутні неінфекційні захворювання, такі як серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма, цукровий діабет або інші якісь важкі стани", – зазначив Кузін.
Ревакцинацію для осіб з медичним або професійним ризиком необхідно проводити щорічно. Зокрема, кожні 6-12 місяців перед початком епідемічного сезону.
Раніше ми писали, що буде, якщо одночасно захворіти на COVID-19 і грип. У листопаді захворюваність на ГРВІ, грип та COVID-19 зросла майже на 4%, втім поки епідеміологічний поріг не перевищила. Лише за тиждень з 4 по 10 листопада занедужали понад 115 тисячі українців, більш як половина з них – діти.
У Центрі громадського здоров'я наголосили, що на коронавірус і грип можна захворіти одночасно – цей процес називається коінфекцією. Це може призвести до серйознішого перебігу хвороби.
Читайте також, чим загрожує українцям новий різновид коронавірусу ХЕС із "сімейства" Omicron, який активно шириться світом. Його уже виявили у майже трьох десятках країн, зокрема, у Великій Британії, Польщі, Німеччині та США.