В Україні безробітних будуть мобілізовувати через службу зайнятості

В Україні працюють над покращенням мобілізаційних заходів. Залучають і Держслужбу зайнятості, яка буде допомагати безробітним з працевлаштуванням до Сил оборони

Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Урядовий портал.

Відтепер пропозиції роботи військові частини розміщуватимуть і на “Єдиному порталі вакансій” Державної служби зайнятості. З цього порталу пропозиції можуть отримувати безробітні по всій Україні.

"Особливий акцент робиться на цивільних спеціальностях, які забезпечать функціонування та підтримку в тилу. Також планується проведення відбору та професійного навчання кандидатів за замовленням Сил оборони. Це надзвичайно важливий крок. По-перше, він допоможе посилити оборонну спроможність країни. По-друге, дає можливість кандидатам обирати спеціальності та підрозділ для подальшої служби", – прокоментувала Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.

Вона також зазначила, що Уряд продовжує створювати можливості та соціальну інфраструктуру для військових, ветеранів та ветеранок, а також членів їхніх родин. Зокрема, продовжує діяти започаткована минулого року програма фінансової підтримки ветеранів та другого з їхнього подружжя, які прагнуть відкрити або масштабувати власний бізнес – вони можуть отримати на це від держави грант від 250 тис. грн до 1 млн грн. На сьогодні понад дві сотні ветеранів та членів їхніх родин отримали такі гранти.

Чинні військовослужбовці та ветерани можуть взяти кредит на придбання житла за програмою єОселя – під 3% та під 7% відповідно. Вже понад 4000 військовослужбовців за контрактом, правоохоронців та ветеранів отримали такі кредити і придбали квартири.

Ветерани та ветеранки, які хочуть змінити професію або підвищити свій професійний рівень, мають можливість отримати ваучер на навчання на понад 30 тис. грн та здобути іншу спеціальність, отримати додаткові знання й навички, що дозволить потім знайти хорошу роботу.

Також держава фінансово стимулює підприємців брати на роботу ветеранів, надаючи їм компенсацію за їхнє працевлаштування. Допомагає і з облаштуванням робочих місць для людей з інвалідністю – роботодавець має можливість придбати для своїх працівників необхідні їм меблі, обладнання, застосування та отримати компенсацію – за облаштування робочого місця за працевлаштованих людей з 1 групою інвалідності – до 106,5 тис. грн, з 2 групою інвалідності – до 71 тис. грн.

Джерело: 056.ua