З переходом Православної церкви України на новий календар, дати неперехідних свят посунулися на 13 днів раніше. День святого Миколая тепер відзначається 6 грудня. А до цього був 19 грудня.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на РБК Україна.
День святого Миколая – день вшанування пам'яті християнського святого Миколая Мирлікійського (Чудотворця). Після цього розпочинається особливий період різдвяних та новорічних свят.
Переважна більшість вже перелаштувалася на нову дату, але деяким потрібно більше часу, щоб звикнути. Адже з Днем святого Миколая пов'язано багато традицій та церковних звичаїв. Зокрема, класти дітям подарунки під подушки, а також звертатись до Чудотворця з молитвами й просити захисту для родини, здоров'я, щастя у коханні або ж успіхів у різних справах.
Ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості, протоієрей ПЦУ Георгій Коваленко пояснив, що так званий "новий стиль" приводить до відповідності астрономічний і церковний календарі.
"Найлегший перехід на інший календар стається для людей більше церковних. Які, нібито, з одного боку мали б бути більш консервативними… Але ті, хто щотижня відвідує церкву, знають свята на наступний тиждень.
Коли ти регулярно відвідуєш храм, то ось цей перехід по датах не так відчувається. А ось люди, які в церкву ходять на свята… На великі свята, або на якісь дні особливі для себе, для родини… Їм важче. Тому що в них залишилось у пам'яті: "День святого Миколая – 19 число". А не 6 грудня. Ті ж, хто в церкві, знають: "Ось, Миколая, цієї п'ятниці буде", – пояснив священник.
Він наголосив, що ПЦУ "живе" нині за новоюліанським календарем. Тож якщо вважати День святого Миколая церковним святом, відзначати його потрібно один раз на рік – 6 грудня.
"Церква буде святкувати Миколая 6 грудня… Якщо ж це питання подарунків… Якщо людина бажає дарувати подарунки дитині двічі – будь ласка. Тобто якщо люди будуть згадувати про святого Миколая ще один день – нехай буде. Головне, щоб це було продовженням тих добрих справ, які робив святий Миколай. І ці подарунки робилися не тільки всередині родини. А й добрі справи поширювалися довкола. В цьому немає нічого такого. Але Церква, церковні парафії, вже певним чином визначилися. І я майже не знаю парафій, які живуть двома стилями", – розповів протоієрей.розповів експерт.
.
Джерело: 056.ua