Китайська материнська компанія TikTok, ByteDance, укладе угоду, щоб застосунок залишився доступним у Сполучених Штатах Америки. Водночас можуть бути й інші рішення, крім продажу активів.
Як повідомляє РБК-Україна, про це заявив генеральний директор General Atlantic Білл Форд у коментарі Axios.
Як зазначає видання, General Atlantic – великий інвестор китайської ByteDance, а Білл Форд входить до її ради директорів.
Відповідаючи на питання, чи буде укладено угоду, Форд сказав: "Так, це на користь усім".
"Ми продовжимо роботу, можливо, до кінця тижня, щодо переговорів про те, що може спрацювати. Уряд Китаю, уряд США, компанія і рада директорів – усі мають бути залучені до цієї розмови", – зазначив він.
За словами Форда, можуть бути й інші рішення, крім продажу активів компанії.
Він додав, що адміністрація колишнього президента США Джо Байдена частково винна в тому, що ситуація досягла точки кипіння, бо вона "не вела з нами реального діалогу".
Гендиректор General Atlantic також зазначив, що Дональд Трамп намагався заборонити TikTok в останні дні свого першого терміну, перш ніж змінити курс під час нещодавньої кампанії.
Заборона TikTok у США
Нагадаємо, у квітні 2024 року колишній президент США Джо Байден підписав закон, який дає можливість заборонити TikTok у США.
Закон дає китайській материнській компанії TikTok ByteDance 270 днів на продаж TikTok американській компанії. Якщо цього не зроблять, TikTok буде заборонено в магазинах додатків США та в "інтернет-хостингах", які його підтримують.
У грудні Федеральний апеляційний суд підтримав закон, який заборонить TikTok у США, якщо ByteDance не продасть свою частку в застосунку до 19 січня 2025 року.
18 січня обраний президент США Дональд Трамп заявив, що надасть платформі TikTok 90-денну відстрочку від заборони в країні. Однак це станеться завтра, після інавгурації, якщо він ухвалить таке рішення.
Але вже ввечері TikTok було видалено з магазинів додатків Apple і Google для користувачів США. Ба більше, TikTok не працював у тих, у кого було встановлено застосунок, і обійти заборону не допомагав навіть VPN.
Однак із приходом Трампа соцмережа знову запрацювала. Новий президент США оголосив про продовження терміну продажу компанії.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.