Прихильники з портретами, заперечення вини та запобіжний захід: дніпрянина Зінченка знову судили

Сьогодні у Львові пройшло судове засідання по справі підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон В’ячеслава Зінченка з Дніпра. Йому залишили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права застави на 60 діб до 12 січня.

Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Суспільне.

Перед початком засідання деякі присутні почали скандувати: "Свободу В'ячеславу Зінченку". Частина з них була одягнена у футболки: "За В'ячеслава Зінченка" та "Зінченко — невинний".

Прокурор зауважив, що строк дії запобіжного заходу для Зінченка завершується 17 листопада 2024 року, а строк досудового розслідування ухвалою слідчого судді було продовжено до 25 січня 2025 року. І за цей час завершити розслідування неможливо, адже ще тривають слідчі та процесуальні дії та не завершені усі експертизи.

За його словами, ризики, які стали підставою для обрання запобіжного заходу — тримання під вартою без права внесення застави, не змінились.

"Існує ризик, що підозрюваний у випадку зміни запобіжного заходу може переховуватися від органів досудового розслідування і суду. Окрім того, в останнього відсутнє постійне місце проживання на території Львова чи області, де здійснюється досудове розслідування і буде в подальшому судовий розгляд. Відповідно, нівелювати ризики переховування від органів досудового розслідування неможливо інакше, як шляхом продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою", — додає прокурор.

Після цього висловився В'ячеслав Зінченко. Він заперечив звинувачення.

"Вкотре я вже чую, що обґрунтована підозра, але хочу зазначити, що прямих доказів немає. Стосовно відео з місця злочину, я не розумію своєї причетності до нього. Стосовно портретної експертизи, згідно з якою було визнано, що це нібито я, там навіть візуально видно розбіжності. Зброя не знайдена. Тобто фактично прямих доказів моєї причетності немає. Я вину свою не визнаю", — каже В'ячеслав Зінченко.

Адвокат підозрюваного Ігор Сулима наголосив, що ризики, які навів прокурор, є безпідставними.

"Стосовно ризиків: по-перше Зінченко не переховувався ні від органів слідства, ні від прокуратури взагалі, він був затриманий в себе в дома, він не переховувався в конспіративних квартирах, не пробував виїжджати за межі України. Це безпідставне твердження. Стосовно того, що слідство проводиться в місті Львові, шановний суд, він є громадянином України і на жодній сторінці КПК не вказано, що він має перебувати тільки в тому місці, де проводиться досудове розслідування або розгляд. В нього є постійне місце проживання, міцні соціальні зв'язки: матір, батько, який воює, і за таких обставин я вважаю, що твердження сторони обвинувачення є безпідставними апріорі", — говорить Сулима.

Він закликав суд відмовити у продовженні клопотання щодо Зінченка.

Суд пішов у нарадчу кімнату. У цей час між тими, хто прийшов підтримати В'ячеслава Зінченка, та іншими присутніми виникли суперечки.

Джерело: 056.ua