“Привозять військових, вкушених дикими тваринами”: лікарі Дніпра збентежені численністю сказу

До медзакладів Дніпра дедалі частіше доставляють українських воїнів, яких покусали дикі тварини. Це можуть бути гризуни, лиси, а ще бродячі кішки та собаки. Самі укуси зазвичай не становлять загрози. Головна небезпека – сказ, який може передаватися через слину інфікованої тварини. Це невиліковна хвороба, якій можна лише запобігти вакциною. Її потрібно ввести якнайшвидше після укусу.

Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на міськраду Дніпра.

На лікарняному ліжку через укус миші воїн ЗСУ Богдан. Гризун вкусив його п'ять днів тому. Чоловік вже отримав вакцину. Зараз лікарі спостерігають за його станом та реакцією на препарат.

«Мишей, щурів неймовірно багато. Вони вважають окопи, ці нори своїми, тож захищаються та нападають на людей. Мій випадок не унікальний. Це сталось у сутінках. Ми зберігаємо світломаскування, тож миша в темряві підбігла та вкусила за палець. Я спочатку продезінфікував рану антисептиком, потім повідомив медикам. Вони продумали алгоритм, як мене евакуювати, тож зараз я тут. Почуваюся добре і хочу якнайшвидше повернутися до побратимів», – розповів Богдан.

Здорові тварини рідко нападають на людей, якщо не йдеться про самооборону. Тож напад звіра без причини одна з головних ознак хворої сказом тварини. При укусі треба якнайшвидше звернутися до лікаря та зробити вакцинацію.

«Останнім часом поранених стало менше. Але зараз дуже багато військових, вкушених дикими тваринами. З якоїсь причини звірі активізувались наприкінці літа і це триває дотепер. Торік такого не було. Запаси антирабічних вакцин, гамма-глобуліну постійно доводиться поповнювати. За останній місяць ми використали гамма-глобуліну більше, ніж раніше за рік», – прокоментував завідувач травматологічного відділення Юрій.

Джерело: 056.ua