Олександр Гуділін повернувся додому після трьох років полону: історія маріупольського журналіста

Між Україною та росією відбувся черговий обмін полоненими, в рамках якого додому повернулися 187 українських військових та двоє цивільних осіб. Одним із звільнених став відомий маріупольський журналіст Олександр Гуділін, який з перших днів вторгнення росії став на захист свого рідного міста, передає редакція сайту 056.

Олександр Гуділін працював журналістом на сайті «0629». Однак, з початком повномасштабної війни, він добровільно вступив до лав територіальної оборони. Гуділін охороняв військовий шпиталь у Маріуполі, а після того, як у березні 2022 року російська армія розбомбила медичний заклад, разом з іншими пораненими лікарями та тероборонівцями, він перебрався на територію ММК ім. Ілліча, де і потрапив до російського полону.

«Журналіст сайту „0629“ Олександр Гуділін із перших днів вторгнення РФ став на захист Маріуполя. Майже три роки він провів у полоні. У межах сьогоднішнього обміну він повернувся в Україну», — йдеться в повідомленні Маріупольської міської ради в Телеграмі.

Олександр був частиною 107 батальйону 109 бригади територіальної оборони, який, окрім охорони шпиталю, займався обороною міста. Після вивезення вцілілих поранених та лікарів, що стали свідками штурму, багато з них були переміщені до тюремних установ на окупованих територіях.

У квітні 2022 року на території Маріуполя, командир підрозділу морських піхотинців, разом з бійцями тероборонівців, припинив чинити опір російським військам, внаслідок чого Олександр і потрапив у полон. Його разом з іншими бійцями тероборони доставили до тюрми в Оленівці, де він провів майже три роки.

Повернення Гуділіна додому є не тільки важливою подією для нього особисто, але й для родини. Його дружина Наталя та дві доньки-близнючки, Кіра та Аріна, змогли вибратися з окупованого Маріуполя, але залишилися в очікуванні звістки про чоловіка. Вони пережили бомбардування, евакуацію та втрату зв'язку з Олександром під час облоги міста.

Наталя згадує, як 24 лютого, коли почалася війна, Олександр отримав виклик на пункт збору та вирушив до лав територіальної оборони. Вони підтримували зв’язок до 2 березня, коли на зв’язок Олександр більше не вийшов. Наталя із дітьми вирушила на Західний мікрорайон, а після повернення в квартиру, на яку наступного дня прилетіла бомба, вона вирушила разом з доньками шукати безпечніше місце.

Важливою частиною цієї родинної історії є й маленький Ібіс, м'яка іграшка Кіри, яку мама вирішила врятувати з-під обстрілу, ризикуючи життям, що зворушило всіх присутніх під час сімейних розмов про любов до своїх матерів.

Після трьох років відсутності, Олександр Гуділін, журналіст, який став захисником рідного міста, і його родина нарешті можуть зітхнути з полегшенням. Вони чекають на возз’єднання й насправді повернення тата додому.

Джерело: 056.ua