Кривий Ріг накрив смог через пожежу на полігоні – повітря значно погіршене.
У кількох районах Кривого Рогу зранку спостерігається густий смог та відчутний запах гару. Причиною стала пожежа на сміттєвому полігоні в Саксаганському районі, де після ліквідації відкритого вогню досі триває тління відходів.
Інформація про пожежу та її наслідки:
- Займання сталося в ніч із суботи на неділю.
- Пожежа була одразу загашена.
- Площа сягала близько 500 кв. м.
- Враховуючи специфіку об'єкта, триває велике тління, яке одразу ліквідувати неможливо.
- Найбільше густий смог і запах гару відчувають у Саксаганському, частині Покровського району та на Східному.
- Зараз йде відсипання ґрунтом та глиною, щоб перекрити доступ кисню до місць тління.
- Вчора було відсипано 3000 кубометрів глини, сьогодні буде відсипано ще понад 5000 кубометрів.
- Задіяно 11 великих вантажівок, 3 навантажувачі, кілька бульдозерів.
- Рівень забруднення повітря дуже шкідливий, індекс помаранчевий (103).
- Місцевим радять зачинити вікна та без потреби не виходити на вулицю.
"Причини встановлюються – від падіння уламків збитого «шахеда», до недопалка або через скло на сонці, або бомжів", – повідомив голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул.
За його словами, роботи ведуться цілодобово та вестимуться до повної ліквідації тління. Але через складність об'єкта та велику площу тління на гасіння треба ще доба, але можливо і більше.
Джерело: 056.ua