Міні-пастки для мирних на Дніпропетровщині: як не натрапити

Армія рф активно почала скидати на Дніпропетровщині міни-пелюстки, які загрожують мирним мешканцям. Їх було зафіксовано на Нікопольщині.

Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на міськраду Нікополя.

Після вибуху на землі уламки створюють зону ураження радіусом 5-10 метрів. Тому треба триматися від них подалі та не піддавати небезпеці себе та оточуючих.

При виявленні вибухонебезпечних предметів потрібно дотримуватися наступних правил:

  • повідомити про знахідку службу порятунку за номером телефону 101 чи 112 та поліцію за номером телефону 102;
  • не розбирати та не підіймати знайдені підозрілі предмети;
  • повідомити оточуючих про небезпеку, нікого не допускати до цього місця;
  • за можливі огородити та відмітити яскравими предметами для привернення уваги до небезпечного предмету.

Виявлені вибухонебезпечні предмети знищуються підриванням на місці, або в спеціально відведених місцях піротехніками чи саперами.

Зовні "пелюстки" не схожі на звичний боєприпас, а нагадують якусь запчастину або лист з дерева: невеликого розміру (12 см завдовжки та 6 см завширшки), виготовлені із пластику (за винятком металевих деталей механізму в центральній частині міни) — тому важать лише 80 грамів. Забарвлені в зелений або коричневий колір, тому в траві або на ґрунті малопомітні. А шорстка поверхня корпусу вже за кілька годин збирає на себе пил, дрібне сміття — і небезпечний боєприпас зливається з навколишньою ділянкою.

"Пелюстка" вибухає при натисканні на нього, наприклад, людина настала або машина наїхала. Міна людину не вб'є, але зашкодить кінцівки (найчастіші наслідки — поранення стопи, відрив п'яти). При наїзді автомобіля страждають колеса.

"Міни-пелюстки" не мають механізму самоліквідації й можуть лежати роками, поки на них не наступлять або не наїдуть. Їх заборонено застосовувати у збройних конфліктах через те, що вони становлять небезпеку для цивільних осіб. Але в росії немає ні правил, ні понять.

Джерело: 056.ua