“Лопає” легені, як попкорн: кому у Дніпрі загрожує нова хвороба та як уберегтися

В Україні зафіксовано небезпечну попкорнову хворобу, яка вбиває легені.

Евалі, відома, як "попкорнова хвороба" виникає через куріння вейпів і може бути поширена у Дніпрі, де часто можна побачити як містяни палять популярні пристрої на вулицях. Про це повідомляє Національний університет біоресурсів і природокористування.

Вперше випадок цієї хвороби було виявлено в США у 2019 у США. З часом він поширювався разом із "модою" на вейпінг. За інформацією МОЗ України та інших медичних джерел інформації в Україні вперше виявлені факти нової попкорнової хвороби.

Як виникає хвороба

Небезпека виникає через інгаляцію токсичної пари, а також діоксид сірки, аміаку, хлору, хлороводню і діацетила. Останній інгредієнт використовується в ароматизаторах для електронних сигарет. Його вже заборонили в електронних сигаретах деяких країн Європи.

«Попкорнова хвороба» або облітеруючий бронхіоліт, розвивається через ароматизатор діацетилу. Його можна вживати в їжу, а вдихати небезпечно: через нього рубаються дрібні гілочки бронхів — бронхіоли. Назву хвороба отримала через характерну картину на рентгені", – розповіла фахівчиня оздоровчого центру Тетяна Радченко.

Вона пояснила, що це запальне захворювання назвали «попкорновою хворобою», бо зазвичай така хвороба спіткала виробників попкорну для мікрохвильовок. У процесі виготовлення продукту вони використовували масляний ароматизатор, постійно вдихаючи його. Він безпечний при вживанні в їжу, але при вдиханні може викликати незворотні зміни в легенях. Бо лікування цієї хвороби ще не існує.

Також уражені легені при диханні видають такий звук, наче лопається попкорн. при нагрівні. Терапевти помічають, що саме вейпери мають симптоми ослабленого чи жорсткого дихання при аускультації легень.

Симптоми, на які варто звернути увагу тим, хто курить електроні сигарети:

  • сухість слизових горла та рота,
  • головний біль,
  • кашель,
  • задуха,
  • прискорене серцебиття,
  • лихоманка та озноб,
  • слабкість,
  • нудота та біль у животі.

Важкі випадки можуть привести до летальних наслідків. Якщо ви помітили симптоми хвороби, то зверніться до лікаря. Обстеження, яке допомагає продіагностувати хворобу – це КТ легень.

Окрім цього, при курінні електронних сигарет в організм потрапляє величезна кількість шкідливих речовин, які належать до канцерогенів.

"Вони сприяють виникненню онкологічних захворювань, згубно впливають на здоров'я в цілому

Куріння викликає фізичну та психологічну залежність! Не важливо, це куріння тютюну, кальяну або вейпа. Немає сенсу переходити на електронні сигарети, відмовляючись від звичайних", – попередила Радченко.

Джерело: 056.ua