З 2027 року в закладах освіти змінять формат навчання для старшокласників. Планується скороти список обов’язкових предметів. Учні зможуть самостійно обирати їх за інтересами відповідно до майбутньої професії.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради та заступницю міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова.
З обов'язкової шкільної програми зникнуть: Зарубіжна література, Всесвітня історія, Громадянська освіта, Біологія/екологія, Географія, Фізика, Хімія.
Натомість залишаться: Українська мова та література, Історія України, Англійська мова, Математика, Фізична культура, Захист України.
"У 2027 році у нас стартує старша профільна школа, яка триватиме три роки – 10, 11, 12 рік. Обов'язковими предметами, які діти будуть вивчати з 10 по 12 клас, є у межах мовно-літературної галузі. І це означає, що вони вивчатимуть українську мову та літературу, іноземні мови всі ці три роки.
Крім цього, громадянська освіта та історична галузь, математична, фізкультурна. Це ті галузі, які вивчаться всі роки.
Природничі курси та природничі предмети вивчаються 10-11 рік. І це означає, що дитина, яка завершує 11 рік, має всі необхідні базові знання і навички у межах цих дисциплін. І це не означає, що у 12 класі діти не можуть обирати і вивчати природничі дисципліни, яка біологія чи біотехнологічні курси, хімію.
Це означає, що у 12 класі інші галузі мають вибірковість. І в залежності від профілю, який обрала дитина, вона може поглиблено вивчати природничі, соціально-збережувальні, технологічні, інформатичну чи мистецьку галузь. І самі варіювати те, які предмети більш поглиблено, а які достатньо в межах певної бази, тому що її профіль трішки інший", – розповіла Кузьмичова в ефірі телемарафону.
Джерело: 056.ua