У Верховній Раді України готуються до другого читання нового законопроєкту №10449 про посилення мобілізації. У зв'язку з цим у суспільстві поширюються чутки та обговорення стосовно того, яким чином будуть карати ухилянтів. Чи дійсно, згідно з новим документом, є можливість забирати житло у осіб, які ухиляються від мобілізації, розповіла юристка Кристина Очкур, представниця адвокатського бюро "Пані в законі".
Чи зможуть в ухилянтів забирати житло
Очкур пояснила, що новим законопроектом №10449 не передбачено можливість арешту майна, зокрема житла, у осіб, які ухиляються від мобілізації. Замість цього, в законопроєкті є можливість звернення до суду з метою блокування банківських рахунків та обмеження права водіння автомобілем.
Підкреслимо, що в оригінальному проєкті закону про мобілізацію була вказана можливість накладення арешту на майно. Проте в останній версії ця норма була виключена. Таким чином, немає підстав стверджувати, що ухилянті позбавлятимуть нерухомості нерухомість.
Для кращого розуміння походження цих чуток, адвокат Очкур згадала про інший законопроєкт, а саме №10379, який також розглядався у Верховній Раді. Він передбачав значні штрафи у розмірі до 200 000 гривень. Згідно з юридичною логікою, якщо людина не може сплатити такий штраф, її майно може бути арештоване виконавчою службою. Однак слід підкреслити, що проєкт закону №10379 не був ухвалений.
Джерело: 5692.com.ua