Період великодніх свят – один з найважливіших для всіх християн. Крім самого Великодня, велике значення мають інші дати у цей період. Які події ще відзначають віряни у квітні та травні.
Лазарева субота – 27 квітня
У цей день в церкві згадують воскресіння Ісусом Христом Лазаря на четвертий день після його смерті. Попри те, що ще триватиме Великий піст, дозволяється його трішки послабити – додати до раціону рибу, ікру, олію та вино.
Вербна неділя – 28 квітня
У цю дату відзначають Вхід Господній до Єрусалима – визначну подію у житті Христа, , що відбувся незадовго до Розп'яття. Віряни заздалегідь купують і освячують гілку верби, а потім зберігають її для захисту від лиха. Дозволяється послаблення посту — до раціону додають рибні страви.
Страсний тиждень – з 29 квітня по 4 травня
Це завершальний етап Великого посту, коли в храмах згадують останні події земного життя Христа. Під час Страсного тижня віряни фізично і духовно готуються до найсвітлішого свята — Великодня. Це найсуворіший період Великого посту, в деякі дні якого не можна нічого їсти, крім води та хліба.
Чистий четвер – 2 травня
У Чистий четвер під час ранкового богослужіння згадують про встановлення Ісусом Христом Таїнства Причастя. Також обов'язково читають 12 уривків з Євангеліє про молитву Ісуса в Гетсиманському саду, про поцілунок Іуди, про шлях на Голгофу та Розп'яття. Додому віряни повертаються із запаленими свічками. Саме у цей день заведено починати готувати паски і фарбувати яйця.
Страсна п'ятниця – 3 травня
Це найсумніший день Великоднього календаря, коли відбулося Розп'яття Ісуса Христа, а потім і його Хресна смерть. Як йдеться в Євангеліє, Хресна смерть відбулася о 9 годині (приблизно три години дня за нашим часом). Тому о 2 годині з вівтаря до центру храмів виносять Плащаницю. Цього дня важливо нічого не їсти до винесення Плащаниці.
Страсна субота – 4 травня
У цей день проводиться Божественна літургія, під час якої священники вдягнені в білі шати. Відбувається освячення пасок, яєць та інших страв, які потім виставляють на святковому столі.
Великдень – 5 травня
У день Світлого Христового Воскресіння під час святкової великодньої служби, яка розпочинається ще в ніч проти неділі, відбувається Хресна хода навколо храму, яка супроводжується великоднім передзвоном.
Світлий тиждень – з 6 по 11 травня
Наступний тиждень після Великодня називається "Світлим". У цей період заведено вітати одне одного фразою "Христос Воскрес!", на яку відповідають "Воістину Воскрес!". Великий піст скасовується, ходити на цвинтар не можна.
Радониця – 14 травня
Це особливий поминальний день після Великодня, коли люди йдуть на цвинтарі, щоб згадати про покійних близьких. Також можна піти до церкви. Найважливіше на Радоницю – молитва, яка допомагає душам померлих знайти спокій.
Джерело: 5692.com.ua