Більшість людей впевнені, що найкориснішою рибою є лосось. Проте вчені виявили, що ця риба насправді може бути не настільки багатою на поживні речовини, як це вважалося раніше. Після проведення досліджень вони розповіли, яку рибу слід їсти, щоб зберегти здоров'я та запобігти деяким захворюванням. Про це пише УНІАН.
Яка риба найкорисніша
Річ у тім, що лосось, який зазвичай потрапляє до нас на стіл, – це фермерський продукт, а не дика риба. Промисел дикого лосося обмежено, і на світовому рибному ринку він практично не представлений.
Як йдеться у дослідженні, опублікованому вченими з Кембриджського університету, Ланкастерського університету, Університету Стірлінга та Абердинського університету в журналі Nature Food, під час вирощування лосося на фермах втрачаються шість із дев'яти поживних речовин:
- кальцій;
- йод;
- залізо;
- омега-3;
- вітамін B12;
- вітамін A.
Насправді варто вживати рибу, яку використовують для годування лосося – скумбрію, анчоуси та оселедець. Це дика риба, яка у великій кількості містить поживні речовини, дуже корисні для здоров'я людини, зокрема кальцій, омега-3 і B12.
Ми бачимо, що більшість видів дикої риби, використовуваної як корм, мають таку ж або більшу щільність і набір мікроелементів, ніж філе культивованого лосося. Незважаючи на те, що люди, як і раніше, із задоволенням їдять лосося, їм варто подумати про те, щоб вживати в їжу більше диких видів риби, таких як сардини, скумбрія і анчоуси, щоб отримувати більше необхідних поживних речовин просто на тарілку, – сказав один із авторів дослідження.
Виявилося, що у філе дикої кормової риби корисних речовин в рази більше, ніж у лососі:
- кальцію – у 5 разів;
- йоду – у 4 рази;
- заліза, омега-3, вітаміну B12 і вітаміну A – у 1,5 рази.
Поживні речовини, що містяться в цій дикій рибі, допомагають запобігти таким патологіям, як серцево-судинні захворювання та інсульт.
Приділення пріоритетної уваги поживним морепродуктам для людей може допомогти поліпшити як раціон харчування, так і стійкість океану, – кажуть експерти.
Джерело: 5692.com.ua