Після введення нових правил продажу валют, якими НБУ зобов'язав банки примати для обміну всі долари, окрім тих, що мають значні пошкодження, скарг від українців не меншає. Тепер "погані" банкноти, які раніше відмовлялися приймати від населення, обмінники і каси пропонують клієнтам, пише OBOZ.
На профільному форумі, де клієнти залишають відгуки про роботу банків, скарги щодо неякісної валюти – на першому місці за кількістю.
Приміром, у Дніпрі жінка намагалась зняти з валютного рахунку в ПриватБанку 2 тисячі доларів, але не змогла це зробити через незадовільну якість купюр, що їй пропонують.
Я двічі відмовлялась від того, що мені в касі давали. Всі, абсолютно всі, купюри були 1996 року. Вони такі ще нещодавно взагалі не приймали, а тепер наче спеціально тільки такі і видають, – повідомила жінка.
Проте банк не порушує жодних правил, видаючи пошкоджені купюри, оскільки такі ж самі вони приймають від клієнтів. Звісно, у першу чергу від них вони і намагаються позбутись. При цьому клієнт може відмовитися від обміну, але обрати купюри самостійно банки не дозволяють.
Усі банкноти без ознак підробки чи значного пошкодження придатні для операцій як купівлі, так і продажу, без жодних обмежень щодо року випуску банкнот іноземної валюти і їх номіналу, – пояснили в ПриватБанку.
Які купюри можуть видавати (приймати) банки і обмінники
За новими правилами, у клієнтів мають приймати, а також можуть видавати під час обміну, купюри з такими пошкодженнями:
- локальні потертості (часткова втрата фарби на зображеннях) та/або втрата папером жорсткості;
- відбитки штампів/печаток, написи, уключаючи видимі в ультрафіолетових променях, загальна площа яких не перевищує 200 кв. мм;
- плями, загальна кількість яких не перевищує 3 штук діаметром до 5 мм кожна;
- надриви або надрізи, загальна кількість яких не перевищує 3 штук довжиною до 3 мм кожний;
- отвори та проколи, загальна кількість яких не перевищує 4 штук діаметром не більше 1 мм кожний.
Якщо банк відмовляється приймати купюру з ознаками незначного пошкодження, спершу потрібно звернутися зі скаргою до керівництва відділення банку. Також скаргу можна подати в НБУ. Це можна, зокрема, зробити у телефонному режимі за номером 0 800 505 240.
Джерело: 5692.com.ua