ЗСУ на Харківщині знищили два зенітних ракетних комплекси РФ

Авіація Збройних сил України знищила два зенітних ракетних комплекси російської армії у Харківській області. Фотографії пошкоджених ЗРК «Тор-М2» та «Бук-М2» 297 зенітної ракетної бригади (місце дислокації військової частини село Леонідівка Пензенської області, Центральний військовий округ РФ) журналісти проєкту Радіо Свобода «Донбас Реалії» отримали від своїх джерел в одному з розвідувальних органів України.

Пошкоджений «Бук-М2» 297 зенітної ракетної бригади збройних сил РФ
Пошкоджений «Бук-М2» 297 зенітної ракетної бригади збройних сил РФ

За словами співрозмовника, удару по комплексах було завдано протирадіолокаційними ракетами.

Нещодавно Міноборони України також оприлюднило відео з українським літаком, на якому зафіксовані високошвидкісні протирадіолокаційні ракети HARM. Росія раніше заявляла, що виявила фрагменти цих типів зброї, які призначені для визначення місця перебування та знищення радарів.

 «Істотне погіршення» системи російських радарів за допомогою ракет HARM стало б серйозною перешкодою для Росії ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Розвідка Британії вказала на важливість радіолокаційного покриття для РФ і нагадала про ракети HARM

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На середину липня Україна оцінювала втрати Росії у війні в більш ніж 38 тисяч особового складу. Кремль не озвучує дані щодо загиблих під час вторгнення, але визнає, що втрати «значні». Наприкінці червня президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п'яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини станом на 24:00 31 липня змогло підтвердити 5327 випадків загибелі, 7257 – поранення цивільних людей в Україні через повномасштабну війну, розпочату Росією. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

<![CDATA[.cls-1{fill:#7360f2;}.cls-2{fill:none;stroke:#7360f2;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:16.86px;}]]>Artboard 6

Долучайтесь до спільноти Радіо Свобода у Viber !

  • Зображення 16x9

    Ярослав Кречко

    Кореспондент та ведучий телепроєкту «Донбас.Реалії». У редакції Радіо Свобода – з 2017 року. Закінчив факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. У телевізійній журналістиці – з 2007 року. Спочатку працював у Львові, з 2011 року – у Києві. З літа 2014 року висвітлюю події на Донбасі.

    kreshkoy-fl@rferl.org