Президент України Володимир Зеленський ввечері 17 лютого провів "тривалу розмову" з французьким колегою Еммануелем Макроном після саміту європейських лідерів у Парижі. Сторони, зокрема, скоординували позиції щодо гарантій безпеки для України.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал Зеленського.
Глава держави зауважив, що Макрон зустрічався з іншими європейськими лідерами, під час якої сторони "говорили про глобальну ситуацію, ситуацію у Європі та, зокрема, гарантії безпеки для України".
"У нас спільне бачення: повинні бути надійні, сильні гарантії безпеки. Будь-яке інше рішення без таких гарантій, наприклад крихке припинення вогню, стане тільки черговим обманом з боку Росії та прелюдією до нової російської війни проти України чи інших країн Європи", – розповів Зеленський.
Український президент додав, що Макрон також поінформував його про розмови "з іншими лідерами, не тільки європейськими".
"Домовились, що будемо в постійному контакті. Вирішуються важливі речі", – йдеться в заяві Зеленського без уточнення деталей.
Також президент України наголосив, що потрібно забезпечити "надійний, тривалий мир".
"Він може бути наслідком тільки сильних гарантій безпеки", – додав глава держави.
Зустріч європейських лідерів у Парижі
Нагадаємо, 17 лютого президент Франції Еммануель Макрон зібрав лідерів низки країн Європи в Парижі на "екстрений саміт" для того, щоб обговорити питання європейської безпеки. Причиною такої зустрічі стала, зокрема, політика нового президента США Дональда Трампа.
Західні оглядачі та ЗМІ писали, що однією з ключових тем саміту в Парижі стане подальша підтримка України у війні з РФ.
Додамо, 16 лютого британське видання The Guardian писало, що на саміті у Макрона розглянуть питання "автоматичного вступу України в НАТО".
Зауважимо, що це відбувається на тлі значного посилення обговорень в Європі питання щодо відправки в Україну миротворців у разі можливих домовленостей між Києвом та Москвою за посередництва Вашингтона щодо припинення війни.
Вчора і сьогодні Лондон та Берлін висловилися щодо готовності відправити британських та німецьких військовослужбовців для такої місії. Перед тим Швеція також заявляла, що не виключає можливості відправлення миротворчих військ до України.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.