Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаелем Ґроссі.
Як повідомляє пресслужба президента, Зеленський зазначив, що рішення Кремля про передачу Запорізької АЕС у федеральну власність Росії має бути засуджене з боку МАГАТЕ, адже це фактично міжнародне рейдерство.
«Ми дуже чекали на жорстку заяву МАГАТЕ щодо цього. Суспільство
дуже чекає на це засудження. У моєму особистому розумінні це – рейдерство», – наголосив він.
Володимир Зеленський вкотре наголосив, що єдиною можливістю гарантувати радіаційну безпеку станції, України та Європи є повна демілітаризація території ЗАЕС, на якій, за словами президента, перебувають до 500 російських військових.
За повідомленням, Рафаель Ґроссі зі свого боку наголосив, що рішення Москви про передачу Запорізької АЕС у власність Росії є порушенням міжнародного права, а щодо всіх питань, пов’язаних зі станцією, МАГАТЕ контактуватиме виключно з Україною.
«Я повторив, що МАГАТЕ й надалі керуватиметься міжнародним законодавством. Ми досягли прогресу у створенні зони ядерної безпеки та захисту на Запорізькій АЕС. Я незабаром повернуся до Києва, щоб продовжити цей важливий обмін думками», – написав Рафаель Ґроссі у своєму твітері за підсумками розмови з Зеленським.
Після візиту до України гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії має відвідати Росію для переговорів щодо Запорізької атомної електростанції.
Читайте також: «Енергоатом» відреагував на указ Путіна щодо «прийняття у власність» РФ Запорізької АЕС
Президент Росії Володимир Путін 5 жовтня доручив російському уряду прийняти у федеральну власність об’єкти Запорізької АЕС, яка розташована на окупованій російськими військами території України. Він також доручив створити підприємство «Запорізька АЕС» з метою «забезпечення безпеки об’єктів використання атомної енергії Запорізької АЕС». МАГАТЕ наразі не відреагувала на це рішення Кремля.
Від 4 березня Запорізька АЕС та місто-супутник ЗАЕС – Енергодар – перебувають під окупацією російських військ. Росія відмовляється створювати демілітаризовану зону довкола ЗАЕС, як це пропонують в ООН. Станція неодноразово піддавалася обстрілам, сторони звинувачують одна одну в обстрілах АЕС. 5 серпня сталося вперше в історії станції на певний час повне відключення Запорізької АЕС від енергомережі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
Заходу варто негайно розглянути санкції проти «Росатому». Київ відреагував на спробу РФ привласнити ЗАЕС
<![CDATA[.cls-1{fill:#7360f2;}.cls-2{fill:none;stroke:#7360f2;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:16.86px;}]]>Artboard 6
Долучайтесь до спільноти Радіо Свобода у Viber !