Європейські держави минулого тижня повідомили Сполученим Штатам, які аспекти потенційної мирної угоди між Україною та Росією не будуть для них предметом переговорів.
Про це міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Україна, США, Франція, Великобританія і Німеччина провели 17 квітня в Парижі перші спільні переговори після приходу до влади президента Дональда Трампа, на яких обмінялися думками про шляхи припинення більш ніж трирічної війни.
Високопосадовці, включно з держсекретарем США Марко Рубіо, знову зустрінуться в Лондоні 23 квітня.
"Єдина мета, яка нас хвилює, – це захист французьких інтересів і європейської безпеки. Саме тому, коли США вирішують зайняти позицію посередника, ми змушуємо їх почути, якими є наші "червоні лінії"", – заявив Барро радіостанції franceinfo.
При цьому не назвав конкретні питання, щодо яких європейські лідери збираються поступатися.
Переговори в Європі
За інформацією Bloomberg, США представили європейським союзникам власні пропозиції щодо укладення мирної угоди між Україною і Росією. Пропозиція США передбачає фактичне заморожування війни, причому тимчасово окуповані території України залишаться під контролем Росії.
Пропозиція також передбачає послаблення санкцій проти Росії і відкидає обговорення прагнення України стати членом НАТО.
Крім того, видання Wall Street Journal писало, що пропозиція також може включати "визнання" Вашингтоном окупованого українського півострова Крим "територією Росії".
Після переговорів у Парижі держсекретар США Марко Рубіо заявив, що президент Дональд Трамп вийде з переговорів, якщо не буде прогресу протягом кількох днів.