Європейська комісія проведе розслідування щодо можливого впливу на користувачів алгоритмів роботи платформ TikTok, YouTube та Snapchat. Там підозрюють, що фейкові новини та контент можуть пропагувати самоушкодження.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Єврокомісії.
Зазначається, що розслідування буде проведено у межах Закону ЄС про цифрові послуги. Зокрема, представники TikTok, YouTube і Snapchat мають відповісти на питання про те, як саме працюють їх алгоритми рекомендацій відео.
"Платформи повинні оцінювати та належним чином пом’якшувати ризики, пов’язані з їх системами рекомендацій, включаючи ризики для психічного здоров’я користувачів і розповсюдження шкідливого контенту", сказано у повідомленні.
Зокрема, мова про контент, що "пов’язаний з виборчим процесом і громадянським дискурсом". Деякі питання також стосуються ймовірного поширення незаконного контенту – реклама наркотиків, мова ненависті тощо.
У повідомленні вказано, що YouTube, Snapchat і TikTok мають надати запитувану інформацію до 15 листопада. У випадку, якщо цього не станеться, або будуть надані неправдиві дані, їм загрожують штрафи відповідно до законодавства ЄС.
TikTok в ЄС
TikTok нещодавно призупинив виплати користувачам за взаємодію з додатком TikTok Lite після того, як Єврокомісія розпочала перевірку цієї функції на відповідність новим правилам щодо модерування контенту в ЄС.
Також триває окреме розслідування щодо захисту неповнолітніх у TikTok. Згідно з законом DSA, Єврокомісія може тимчасово зупинити роботу сервісу в разі порушень.
Спроба заборонити TikTok у США та її причини
У квітні президент США Джо Байден підписав закон, який дає можливість заборонити TikTok у США, те ж саме може стосуватися й інших іноземних додатків та платформ.
Детальніше про те, що не так з TikTok та про його загрози національній безпеці, – читайте у матеріалі РБК-Україна (проект Styler).
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.