Валютний ринок України та світові торгові війни: НБУ спрогнозував наслідки

Торговельні війни у квітні поки майже не вплинули на економіку та валютний ринок України. У подальшому можливі як негативні, так і позитивні ефекти.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на підсумки засідання Комітету з монетарної політики (КМП) НБУ 16 квітня під час якого було підтримано рішення зберегти облікову ставку на рівні 15,5%.

Як зазначається в повідомленні, поліпшення ситуації на валютному ринку й активізація надходжень зовнішньої допомоги забезпечили зростання міжнародних резервів України до 42,4 млрд доларів за підсумками березня.

Очікується, що цього року України отримає рекордні обсяги зовнішньої фінансової допомоги (близько 55 млрд доларів) насамперед завдяки швидшому перерахуванню траншів у межах програми ERA Loans.

"Отже, резерви залишатимуться на високому рівні, а НБУ і надалі забезпечуватиме стійку ситуацію на валютному ринку шляхом компенсації дефіциту валюти в приватному секторі та згладжування надмірних курсових коливань", – заявили в НБУ.

Торгові війни

Як зазначили в НБУ, загострення торговельних протистоянь у світі на початку квітня не мало суттєвого впливу на українську економіку чи валютний ринок. Прямі втрати від запровадження 10% мита з боку США очікуються незначними, адже експорт до США становить лише 2,2% загального експорту українських товарів.

"Крім того, ураховуючи невисокий рівень тарифного навантаження порівняно з іншими країнами, можна очікувати збереження конкуретоспроможності на американському ринку української продукції, зокрема й металургії",- йдеться в повідомленні.

За оцінкою НБУ, непрямі втрати України від торговельних війн можуть бути пов’язані з можливим звуженням сукупного попиту в світі, однак наразі цей ефект не реалізувався, тоді як нафта в очікуванні охолодження світової економіки вже подешевшала, що створює додатковий імпульс для зниження інфляції.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп розпочав торгові війни та ввів 10% мито на імпорт з усіх країн світу. Підвищені мита також були запроваджені для низки країн, але потім скасовані (окрім Китаю).

Експерти відзначають, що головним фактором, який впливає на валютний ринок України, є війна та все, що з нею пов'язане. Торговельні війни можуть вплинути лише опосередковано.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.