Президент Мексики Клаудія Шейнбаум заявила, що її партія запропонувала реформи конституції країни для кращого захисту суверенітету. Цей крок – реакція на те, що США визнали деякі наркокартелі іноземними терористичними організаціями.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Wasington Post.
"Це (визнання картелів терористами – ред.) не може бути можливістю для США зазіхнути на наш суверенітет", – заявила Шейнбаум, додавши, що Мексика співпрацюватиме в боротьбі з організованою злочинністю, але не погодиться на "підпорядкування".
Згідно з аналізом Центру Вілсона, визначення "іноземною терористичною організацією" дає змогу Державному департаменту США застосовувати спеціальні санкції і розширює можливості уряду США переслідувати людей, які надають підтримку угрупованням, а також збирати розвідувальну інформацію про військові дії.
Питання про присвоєння картелям такого статусу неодноразово порушували американські законодавці, але Мексика виступала проти цієї ідеї через побоювання, що це може призвести до військового втручання США і негативно вплинути на світову репутацію Мексики.
WP зазначає, що в Мексиці конституційні зміни є більш поширеним явищем, ніж у Сполучених Штатах. Так, Шейнбаум провела щонайменше 12 конституційних реформ до 30 січня, після того, як 1 жовтня 2024 року склала присягу.
Нагадаємо, Держдепартамент оголосив вісім мексиканських наркокартелів іноземними терористичними організаціями, оскільки вони становлять загрозу нацбезпеці, зовнішній політиці та економічним інтересам США.
До списку увійшли Tren de Aragua, Mara Salvatrucha (MS-13), Cártel de Sinaloa, Cártel de Jalisco Nueva Generación, Cártel del Noreste (раніше Los Zetas), La Nueva Familia Michoacana, Cártel de Golfo (Gulf Cartel) і Cárteles Unidos як FTO і SDGT.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.