«Суперечить здоровому глузду». В Amnesty international засудили напад на пацієнтську організацію «100% життя»

Директорка українського представництва Amnesty international Оксана Покальчук закликала до ефективного розслідування вчорашньої атаки на благодійний фонд «100% життя», який допомагає, зокрема, пацієнтам, що живуть з ВІЛ.

«Напад на БО «100% життя» – це тривожний сигнал для всього правозахисного й активістського кола, який вимагає негайного та ефективного втручання і розслідування з боку правоохоронних органів та відповідних посадових осіб. Подібні спроби тиснути на неурядові організації суперечать здоровому глузду, а також демократичним цінностям, які мають бути основою успішної держави. І обов'язок влади та слідства негайно знайти всіх причетних до нападу й покарати їх відповідно до чинного законодавства», – заявила вона.

17 лютого Анастасія Дєєва, виконавча директорка благодійного фонду «100% життя», заявила про напад на їхній офіс у Києві. За її словами, у ніч на 17 лютого невідомі спробували підірвати двері в будівлю, а також залишили плакат, де згадується колишня представниця їхньої організації, а нині – депутатка від «Слуги народу» Лада Булах.

У фонді це пов’язують із тим, що Булах зареєструвала у Раді законопроєкт, який дозволив би підліткам підписати декларацію з сімейним лікарем і самостійно (без батьків) звертатися до нього або інших фахівців, а також гарантує їм право отримувати інформацію про стан свого здоров’я.

Поліція Києва розслідує інцидент як хуліганство.

Законопроєкт 2684 зареєстрували у Верховній Раді 27 грудня минулого року. Зараз у мережі можна знайти багато матеріалів щодо того, нібито у випадку ухвалення цей документ дозволить підліткам змінювати стать без згоди батьків. Водночас, у самому тексті законопроєкту немає жодного слова про проведення таких операцій.