Спроба висування на Харківщині та кілька наступів на Донеччині – Генштаб ЗСУ про дії військ РФ

Російські війська вели наступ в районі західної околиці Берестового – успіху не мали і відійшли, така ж ситуація на напрямках Володимирівка – Яковлівка та Семигір’я – Кодема, повідомляє у ранковому зведенні Генеральний штаб ЗСУ.

За даними штабу, на напрямках Володимирівка – Соледар та Покровське – Бахмут бойові дії тривають.

Українські військові завдали вогневого ураження і змусили загарбників відійти на напрямку Відродження – Кодема та Доломітне – Семигір’я.
На Авдіївському напрямку російські військові обстрілювали район Авдіївки – безуспішно намагалися покращити тактичне положення, втратами відійшли.

Українські позиції на Авдіївському напрямку, червень 2022 року ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Новий напрям наступу Росії: намагається обійти Авдіївку з флангів

Південніше Мазанівки Слов'янського району діяла російська розвідгрупа, її виявили та знешкодили.
У Генштабі зауважують, що на Донеччині противник основні зусилля зосереджує на Бахмутському напрямку.

Водночас на Харківському напрямку російські війська здійснили висування в напрямку Кочубеївка – Дементіївка, але отримали відсіч та відійшли.

Російські війська продовжують обстріли райони населених пунктів на Харківському, Слов’янському, Бахмутському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках.

Триває сто шістдесята доба війни РФ проти України ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Генштаб: армія РФ має «частковий успіх» на напрямку Донецьк – Піски

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На середину липня Україна оцінювала втрати Росії у війні в більш ніж 38 тисяч особового складу. Кремль не озвучує дані щодо загиблих під час вторгнення, але визнає, що втрати «значні». Наприкінці червня президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п'яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини станом на 24:00 31 липня змогло підтвердити 5327 випадків загибелі, 7257 – поранення цивільних людей в Україні через повномасштабну війну, розпочату Росією. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.