Президент Росії Володимир Путін вперше за три роки прибув до Мінська, в аеропорту його зустрів Олександр Лукашенко.
Як повідомляє пресслужба Лукашенка, вони вирушили на переговори, в яких, як повідомляється, також візьмуть участь урядовці, керівники міністерств і відомств.
Раніше також російський міністр оборони Сергій Шойгу та російський міністр закордонних справ Сергій Лавров прибули до Мінська.
Читайте також: «Буде тиснути на Лукашенка». В ISW назвали цілі візиту Путіна в Мінськ
ВІнституті вивчення війни (ISW) вважають, що на цій зустрічі Володимир Путін, ймовірно, буде тиснути на Олександра Лукашенка, щоб той пішов на поступки щодо російсько-білоруської інтеграції. Експерти ISW вважають, що візит Путіна до Мінська може свідчити і про те, що він намагається встановити умови для поновлення наступу на Україну – можливо, на північ України чи Київ – взимку 2023 року.
Речник російського президента Росії Дмитро Пєсков 19 грудня заявив, що до повідомлень про те, що Володимир Путін нібито їде до Мінська для примусу Білорусії до участі у війні в Україні, варто ставитися як до «безпідставних вигадок».
Раніше Американський Інститут вивчення війни (ISW)вказав на ознаки того, що Росія може готуватися до нового широкомасштабного наступу на Україну в найближчі місяці. Серед ознак аналітики ISW згадують повідомлення російського Міністерства оборони, яке 18 грудня опублікувало кадри, на яких нібито міністр оборони Сергій Шойгу перебуває з робочою поїздкою в Південному військовому окрузі й інспектує угруповання російських військ у зоні бойових дій в Україні, а також зустріч Шойгу з президентом Росії Володимиром Путіним, начальником Генштабу РФ Валерієм Герасимовим і командувачем об’єднаним угрупованням сил РФ в Україні Сергієм Суровікіним.
Читайте також: У ЗСУ прокоментували інформацію щодо «поїздки» Шойгу по російських позиціях в Україні
Крім того, в ISW вважають, що зустріч Путіна і Лукашенка у Мінську, ймовірно, є частиною тих самих зусиль продемонструвати проактивність, а також створити інформаційні умови для нового етапу війни, зауважують аналітики.
Наразі Білорусь не є безпосереднім учасником повномасштабної війни в Україні, але надає матеріально-технічну підтримку російському вторгненню. Зокрема, надає російським військам доступ на територію Білорусі, звідки російські сили здійснюють бойові вильоти для бомбардування українських міст, а також запускають ракети по території України.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
Путін їде до Лукашенка: чого очікувати?
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
«Вражає, що Україна зараз має більшу та боєздатнішу армію, ніж Росія» – генерал США
<![CDATA[.cls-1{fill:#7360f2;}.cls-2{fill:none;stroke:#7360f2;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:16.86px;}]]>Artboard 6
Долучайтесь до спільноти Радіо Свобода у Viber !