Омбудсмен оцінив можливість обміну представників УПЦ (МП) на утримуваних у Росії українців

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець в інтерв'ю Радіо Свобода оцінив можливість обміну представників УПЦ (МП) на утримуваних Росією українців.

«Я не хотів би загострювати питання саме на представниках церкви. Можу сказати, що будь-який громадянин РФ, який цікавить російську владу, ми готові розглядати будь-які варіанти повернення їх на територію Росії задля повернення наших героїв», – пояснив він.

Водночас Дмитро Лубінець наголосив, що Женевська конвенція забороняє обмін цивільних осіб.

«Ми можемо міняти тільки військовополонених. Цивільних ми можемо тільки відпускати в рамках, можливо, якихось взаємних зобов’язань. Чи, наприклад, після засудження відправляти їх на територію Російської Федерації для відбування покарання. Для нас дуже важливо, по-перше, знайти юридичні підстави. І вони у нас є. При чому різні варіанти. І друге: так, ми готові це робити», – підсумував він.

Одна зі світлин, оприлюднених СБУ 8 грудня 2022 року за підсумками контррозвідувальних (безпекових) заходів на об’єктах УПЦ (МП), які розташовані у Херсонській, Черкаській, Житомирській та Волинській областях ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Стало відомо про нові знахідки в єпархіях УПЦ (МП) – перепустки «федеральних радників РФ» та прапори «ЛДНР»

Останніми тижнями СБУ проводить на об’єктах УПЦ (МП) по всій Україні обшуки. У результаті слідчих дій, серед іншого, правоохоронці виявляли документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур.

Окрім того, деяким представникам УПЦ (МП) повідомили про підозру, зокрема митрополиту Кіровоградської єпархії УПЦ (МП), у вчиненні кримінальних правопорушень.

Щодо деяких вже є рішення суду. Наприклад, нещодавно до 12 років ув’язнення засуджено священника УПЦ (МП), який передавав російським окупантам дані про позиції ЗСУ в Сєвєродонецьку. Суд визнав його винним за статтями про «надання збройним формуванням країни-агресора сприяння у веденні бойових дій проти ЗСУ, вчинене за попередньою змовою групою осіб».

Читайте також: «Є підтвердження». Чому саме зараз УПЦ (МП) стала цікавою для СБУ?

На початку грудня Рада національної безпеки і оборони України запровадила санкції стосовно намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя) і колишнього народного депутата Вадима Новинського.

В УПЦ (МП) раніше закликали «не розпалювати внутрішню війну», а звинувачення у колабораційній діяльності на адресу деяких священників є «недоведеними та безпідставними».

Будівля Почаївської духовної семінарії УПЦ (Московського патріархату) на території Почаївської лаври, що на Тернопільщині ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

СБУ підозрює ректора Почаївської духовної семінарії УПЦ (МП) у «поширенні релігійної ворожнечі»

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Призначений Мінкультом керівник Лаври про перебування УПЦ (МП) в ній: «А чому я маю бути проти?»

<![CDATA[.cls-1{fill:#7360f2;}.cls-2{fill:none;stroke:#7360f2;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:16.86px;}]]>Artboard 6

Долучайтесь до спільноти Радіо Свобода у Viber !